سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی

سئو خارجی Off-Page SEO به تمام فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که برای بهبود رتبه وب‌سایت در موتورهای جستجو در خارج وب سایت شما انجام می‌شود. به عبارت دیگر، سئو خارجی شامل تمام روش‌هایی است که از خارج از وب‌سایت برای بهبود جایگاه وب‌سایت در نتایج جستجو استفاده می‌شود.

تکنیک های سئو خارجی

تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی برای بهبود سئو خارجی وب سایت و افزایش رتبه آن در نتایج جستجو وجود دارد. در ادامه، به برخی از این تکنیک‌ های پرکاربرد اشاره می‌کنیم:

ساخت لینک Link Building

این تکنیک شامل ساخت بک لینک با کیفیت برای وب سایتتان می باشد، اگر شما بک لینک های باکیفیت و قوی برای سایت خود ایجاد کنید گوگل تمامی آنها را در نظر می گیرد و یک امتیاز مثبت برای سایت شما محسوب می شود، هر چه تعداد بک لینک های باکیفیت سایت شما بیشتر باشد احتمال اینکه از رقبایتان پیشی بگیرید بیشتر است و در نتایج اول جستجوی موتورهای جستجو ظاهر خواهید شد.

اما در لینک بیلدینگ باید این نکاتی را که در بخش زیر ذکر خواهیم کرد باید در نظر بگیریم، زیرا که لینک بیلدینگ یک کار بسیار حساسی می باشد و باید یک استراتژی قوی و کابردی برای این کار داشته باشید زیرا در غیر اینصورت نه تنها منجر به بهبود رتبه نخواهد شد بلکه ممکن است توسط موتورهای جستجو جریمه شوید و سایتتان پنالتی گردد پس با دقت این موارد ذکر شده را بخوانید و در سایت خود حتما آنها را در نظر بگیرید و رعایت کنید:

تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک می دهند

تعداد دامنه‌هایی که به سایت شما لینک می دهند، به عنوان یکی از عوامل مهم در سئو و بهبود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو محسوب می‌شود. این فاکتور به عنوان عاملی که به تعداد و کیفیت لینک‌های ورودی به وب سایت شما اشاره دارد، در ارزیابی وب سایت شما توسط موتور‌های جستجو در نظر گرفته می شود.

برای بررسی تعداد دامنه‌هایی که به سایت شما لینک داده‌اند، می‌توانید از ابزارهای مختلف آنالیز سئو استفاده کنید. این ابزارها علاوه بر تعداد دامنه‌هایی که به وب سایت شما لینک داده‌اند، اطلاعاتی دیگر مانند اعتبار دامنه‌ها، کلمات کلیدی مورد استفاده در لینک‌های ورودی و… را نیز ارائه می‌دهند.

برای مثال، می‌توانید از ابزار گوگل سرچ کنسول که یک ابزار رایگان می باشد استفاده کنید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا تعداد لینک‌های ورودی به وب سایت خود را بررسی کنید. به علاوه، می‌توانید از ابزارهای دیگری مانند Ahrefs، SEMrush، Moz و Majestic استفاده کنید که اطلاعات جامعی در مورد بک لینک هایی که به سایت شما داده شده است را به شما ارائه می‌دهند.

در نهایت، باید توجه داشت که تعداد دامنه‌هایی که به سایت شما لینک داده‌اند، تنها یکی از عواملی است که در بهبود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو تاثیر دارد.

دامین آتوریتی سایت هایی که به شما لینک می دهند

علاوه بر، کیفیت لینک‌های ورودی، دامین آتوریتی سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند و محتوای وب سایت شما نیز در بهبود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو بسیار مهم هستند. هر چه دامین آتوریتی این سایت هایی که به شما لینک می دهند بیشتر باشد منجر به این خواهد شد که دامین آتوریتی سایت شما نیز افزایش یابد و علاوه بر آن اسپم اسکور سایتتان نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

لینک های فالو و نوفالو

مورد بعدی که در لینک بیلدینگ اهمیت پیدا می کند تعداد لینک های فالو و نوفالو می باشد، تعداد لینک‌های نوفالو Nofollow  و فالو Dofollow  به عنوان یکی از عوامل مهم در سئو و بهبود رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو محسوب می‌شود.

برای بررسی تعداد لینک‌های نوفالو و فالو به سایت شما، می‌توانید از ابزارهای مختلف آنالیز سئو استفاده کنید. برخی از این ابزارها مانند Ahrefs و SEMrush، به شما اجازه می‌دهند تا تعداد لینک‌های نوفالو و فالو به وب سایت خود را بررسی کنید. همچنین، می‌توانید از ابزارهای دیگری مانند Moz و Majestic نیز استفاده کنید که اطلاعات جامعی در مورد بک لینک هایی که برای سایت شما ایجاد شده است را ارائه می‌دهند.

بر اساس گفته ی کارشناسان سئو هر دو لینک فالو و نوفالو تاثیر مثبتی بر سئو سایت شما خواهند داشت و به یک نسبت باید از هر دو نوع بک لینک در لینک بیلدینگ سایت خود از آنها استفاده کنید.

سئو خارجی با پست مهمان

سئو خارجی با پست مهمان

پست مهمان یکی دیگر از استراتژی مهم سئو خارجی می باشد که هزینه ای برای شما نخواهد داشت و تنها با تولید محتوا در وب سایت هایی که امکان انتشار این محتواها را به شما می دهند می توانید یک بک لینک باکیفیت از این طریق برای وب سایت خود ایجاد کنید.

Social Media Marketing سوشیال مدیا مارکتینگ

این تکنیک شامل فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است. شما باید حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید و محتوای با کیفیت و جذابی را به مخاطبان خود ارائه کنید تا کاربران از طریق این شبکه‌ها به وب سایت شما مراجعه کنند.

Infographic Marketing اینفوگرافیک مارکتینگ

این تکنیک شامل ساختن یک نمودار یا اطلاعات گرافیکی با محتوای با کیفیت درباره موضوعی خاص است. از آنجایی که این گونه محتواها برای کاربران بسیار جذاب می باشد احتمال اینکه کاربران به سایت شما لینک دهند نیز بیشتر می شود.

Local SEO سئو محلی

این تکنیک شامل بهینه سازی وب سایت شما برای جستجوی محلی است. با انجام سئو محلی می توانید کاربران هدف خود را نیز از این طریق جذب کنید.

بازاریابی محتوا

شاید با خودتان بگویید که محتوا که در وب سایت ما منتشر می شود و سئو خارجی بحساب نمی آید، اما این تصور اشتباه است زیرا ما اگر محتوای جذاب و باارزشی را در وب سایت خود انتشار دهیم با این کار سایر کاربران را تشویق خواهیم کرد وب سایت ما را به عنوان منبع ذکر کنند و از این طریق بک لینک دریافت خواهیم کرد.

محتوای ویدئویی

این تکنیک شامل ساخت ویدئوهایی با محتوای با کیفیت و جذاب است. با ارائه ویدئوهای با کیفیت، کاربران به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد و از این طریق کاربران هدفتان را جذب خواهید کرد و بک لینک‌هایی از این طریق به وب سایت شما ایجاد خواهد شد.

در مجموع سئو خارجی یکی از مهم ترین بخش در سئو سایت می باشد و با بهینه کردن سئو خارجی شما خواهید توانست رتبه های خوبی را در نتایج گوگل کسب کنید.

چرا خرید بک لینک در سئو خارجی مهم است؟

بک لینک‌ها Backlinks مهمترین عامل در سئو خارجی هستند. بک لینک به لینک‌هایی اشاره دارد که در وب‌سایت‌های دیگر لینک سایت شما قرار داده می شود و سایت شما را به نوعی معرفی کند.

در الگوریتم موتورهای جستجو، بک لینک‌ها به‌عنوان نشانه‌ای برای ارزش گذاری و اهمیت وب‌سایت شما در نظر گرفته می‌شوند. به‌عنوان مثال، اگر وب‌سایت‌های دیگر با محتوای مشابه به وب‌سایت شما لینک دهند، این به‌معنی این است که وب‌سایت شما به‌عنوان یک منبع معتبر و با ارزش تلقی می‌شود.

با افزایش تعداد بک لینک‌های وب‌سایت، موتورهای جستجو تصمیم می‌گیرند که وب‌سایت شما با ارزش‌تر است و در نتیجه، باعث بهبود رتبه وب‌سایت در صفحات نتایج جستجو خواهد شد.

از آنجایی که ایجاد بک لینک کمی زمانبر است می توانید با خرید بک لینک قوی و باکیفیت به بهبود رتبه سایت خود در کلمات کلیدی آن صفحه کمک کنید. در هنگام خرید بک لینک حتما به اینکه بک لینک دائمی باشد و بصورت انبوه و توسط ربات ایجاد نشود دقت داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا