مزایای پاسپورت دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست

بدون شک این روزها دومینیکا یکی از بهترین مقاصدی است که می‌توانید برای اخذ پاسپورتِ آن اقدام کنید البته به شرطی که راجع به آن اطلاعات کافی داشته باشید؛ یعنی بدانید که نسبت به دیگر ویزاها چه مزایایی دارد و در پروسه گرفتنِ پاسپورت آن کمتر دچار خستگی و سردرگمی شوید. ما در این مقاله کارتان را راحت‌تر کردیم و به طور کامل و مفصل برایتان توضیح می‌دهیم که مزایای پاسپورت دومینیکا چیست و آیا اصلاً ارزشش را دارد که شما به سختی بیفتید و برای اخذ پاسپورت تلاش کنید یا خیر. اگر می‌خواهید به پاسخ سوالتان برسید و با قطعیت بیشتری اقدام به اخذ پاسپورت این کشور جذاب و معتبر بکنید، با ما همراه باشید‌.

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟

اگر می‌خواهید آشنایی کامل با این کشور داشته باشید و از مزایای این پاسپورت به طور کامل آگاه شوید‌ ما کار را برایتان راحت‌تر کردیم. در ادامه به طور کامل و مفصل به مزایای پاسپورت دومینیکا اشاره کرده و هر کدام را برایتان شرح می‌دهیم.

اعتبار بالا

یکی از مسائل مهمی که افراد موقع گرفتن پاسپورت به آن توجه می‌کنند، اعتبارِ آن پاسپورت است. دوندگی برای اخذ یک پاسپورت زمانی ارزش دارد که اعتبار بالایی داشته باشد. اعتبار پاسپورت یک کشور بر اساس تعداد کشورهایی مشخص می‌شود که شما بدون اخذ ویزا می توانید به آنجا سفر کنید. از این لحاظ باید بگوییم که دومینیکا یکی از بهترین کشور هاست. در سال ۲۰۲۳ رتبه ۲۸ دنیا از لحاظ اعتبار پاسپورت به دومینیکا اختصاص یافته است و می‌توان گفت یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا شناخته می‌شود. علت هم این است که شما می‌توانید از طریق آن به 140 کشور از جمله کشورهای حوزه شینگن، برزیل، ایرلند، انگلستان و غیره سفر کنید. در واقع امکان امتیاز تحرک برای پاسپورت دومینیکا ۱۳۴ شناخته می‌شود و شما تقریبا به ۶۷ درصد از کشورهای جهان بدون ویزا از طریق این پاسپورت دسترسی دارید و این نشاندهنده اعتبار بالای این پاسپورت است.

پروسه سریع برای اخذ پاسپورت

دومین موردی که بسیار اهمیت دارد و به عنوان مزایای پاسپورت دومینیکا می‌توانیم به آن اشاره کنیم، این است که اخذ پاسپورت این کشور پروسه سریعی دارد و شما زیاد معطل نمی‌شوید. روند انجام این کار بسیار کوتاه است و شما می‌توانید در یک بازه زمانی ۴ تا ۵ ماهه این کار را به انجام برسانید و خیلی راحت پاسپورت بگیرید.

عدم نیاز به مدرک زبان و مدرک تحصیلی

یکی دیگر از مواردی که به عنوان مزایای پاسپورت این کشور به آن اشاره می‌شود، این است که وقتی می‌خواهید برای دیگر کشورهای دنیا پاسپورت بگیرید، باید در آزمون شهروندی به زبان رسمی کشور مورد نظر شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنید. یعنی باید با زبان کشور مورد نظر آشنایی کامل داشته باشید تا پاسپورت به شما تعلق بگیرد اما در مورد پاسپورت دومینیکا، شما خیلی راحت بدون نیاز به مدرک زبان یا مدرک تحصیلی می‌توانید این کار را انجام دهید که یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها است.

عدم نیاز به حضور برای اخذ پاسپورت

شاید شما به خاطر شرایط بیزینس و کار خود نتوانید در کشور موردنظر حضور پیدا کرده تا پاسپورت بگیرید. اینجاست که مزایای پاسپورت دومینیکا خودنمایی می‌کند و شما بدون نیاز به حضور در دومینیکا می‌توانید روند اخذ پاسپورت و تمدید آن را پیگیری کنید. در واقع از کشور محل اقامت خود کارها را دنبال کرده و پاسپورت را برای شما ارسال می‌کنند. اگر هم می‌خواهید آن را تمدید کنید، می‌توانید باز هم بدون حضور در این کشور، اقدامات لازم را انجام دهید.

ساده بودن پروسه ویزا برای کشورهای برگزیده

از آن‌جایی که اعتبار پاسپورت دومینیکا بسیار بالا است، اگر شما موفق به اخذ پاسپورت بشوید، به راحتی می‌توانید از کشورهایی مثل استرالیا، نیوزلند، کانادا و آمریکا ویزا دریافت کنید و حتی امکان دریافت ویزای ده ساله هم برای شما وجود دارد که جزء مزایای شهروندی این کشور است.

امکان دریافت پاسپورت برای فرزندان زیر ۳۰ سال

یکی از دغدغه‌هایی که افراد متاهل و دارای فرزند دارند، این است که نمی‌دانند برای فرزندان خود چگونه پاسپورت بگیرند. از دیگر مزایای پاسپورت دومینیکا این است که شما می‌توانید برای فرزندان خود تا سن ۳۰ سالگی، پاسپورت دومینیکا بگیرید. البته آنها باید به والدین خود از نظر مالی وابسته باشند و زمانی هم که برای پاسپورت اقدام می‌کنید، باید مجرد و دانشجو باشند.

عدم محدودیت سنی

یکی دیگر از مزایایی که می‌توان نام برد، این است که پاسپورت دومینیکا محدودیت سنی ندارد. در واقع شما به عنوان یک متقاضی با هر شرایط سنی می‌توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید. افرادی که سن  بالایی دارند و در دیگر کشورها برای اخذ پاسپورت محدودیت دارند، می‌توانند از این روش به عنوان یک گزینه مناسب برای اخذ پاسپورت استفاده کنند.

هزینه پایین

نکته مثبت دیگری که در مورد مزایای پاسپورت دومینیکا به آن اشاره می‌شود، هزینه پایین اخذ این پاسپورت است. شهروندان ایرانی از کشورهایی مثل دومینیکا، ترکیه، مونته و سنت لوشیا میتوانند پاسپورت مستقیم را دریافت کنند. دریافت پاسپورت دومینیکا نسبت به پاسپورت ترکیه هزینه بسیار کمتری دارد؛ پس چه بهتر که از بین چند کشوری که نام بردیم، شما به سراغ پاسپورت دومینیکا بروید؛ مثلا برای کشوری مثل ترکیه باید مبلغ ۴۰۰ هزار دلار آمریکا را برای ملک و مستغلات پرداخت کنید تا بتوانید سرمایه‌گذاری را انجام دهید. در صورتی که برای دومینیکا مبلغ پاسپورت تا ۱۵۰ هزار دلار است که باز هم بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد و اگر تنها باشید، فقط با ۱۰۰ هزار دلار می‌توانید پاسپورت بگیرید.

امکان دریافت پاسپورت برای والدین متقاضی و همسر

نکته مثبت دیگر در مورد پاسپورت دومینیکا این است که شما به عنوان متقاضی اصلی می‌توانید یک هزینه جزئی برای والدین یا همسرتان پرداخت کرده و برای پاسپورت درخواست بدهید‌. والدین متقاضی و همسر از این طریق باید نشان دهند که متقاضی اصلی از لحاظ مالی به آن‌ها وابستگی دارند و سن بالایی هم دارند تا بتوانند موفق به اخذ پاسپورت بشوند.

اخذ تابعیت

شما از این طریق به صورت مادام‌العمر تابعیت می‌گیرید و خیلی راحت می‌توانید تابعیت آن را به نسل‌های بعد هم انتقال دهید؛ اینگونه هم خودتان شهروند دومینیکا می‌شوید، هم بلکه نوادگان و فرزندان شما تابعیت و پاسپورت دومینیکا را دریافت خواهند کرد.

نیاز نبودنِ مصاحبه

یکی از استرس‌های اکثر افراد که برای اخذ پاسپورت یک کشور تجربه می‌کنند؛ این است که باید به صورت حضوری مصاحبه داشته باشند اما از مزایای پاسپورت دومینیکا این است که شما نیاز به مصاحبه ندارید. بالاتر هم گفتیم، نیاز نیست به دومینیکا سفر کنید و همین باعث میشود که هم استرس کمتری را متحمل شوید و هم نیاز به هزینه مسافرت و اسکان موقت برای مصاحبه را نداشته باشید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا بیشتر است یا ترکیه؟

شاید این سوال در ذهنتان نقش ببندد که آیا برای اعتبار بیشتر، به سراغ پاسپورت دومینیکا برویم یا ترکیه را انتخاب کنیم؟ پاسپورت دومینیکا از ترکیه اعتبار بیشتری دارد و فاصله آنها در رده‌بندی حدوداً ۲۰ تا است. زمانی که شما پاسپورت ترکیه داشته باشید، امکان این را دارید که بدون ویزا به ۱۱۱ کشور دنیا سفر کنید اما با پاسپورت دومینیکا امکان سفر به 140 کشور برای شما وجود خواهد داشت. از طرفی هم هزینه پاسپورت ترکیه خیلی بیشتر است.

سخن آخر

اگر می‌خواهید برای اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کنید، اول باید در مورد مزایای دومینیکا اطلاعات کافی داشته باشید تا ببینید که انجام این کار می‌تواند برایتان مفید باشد یا خیر و به همین خاطر ما در این مقاله کارتان را راحت کردیم و برای شما در مورد مزایای پاسپورت دومینیکا به طور کامل و مفصل توضیح دادیم و آن را با پاسپورت ترکیه مقایسه کردیم و به شما کمک کردیم که بتوانید یک تصمیم منطقی‌تر بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا