همه چیز در مورد پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا

بسیاری از افراد، خواهان مهاجرت و زندگی در کشورهای پیشرفته جهان هستند. یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت، کشور دومینیکا در کنار دریای آبی کارائیب است. این کشور برنامه شهروندی خود را از طریق سرمایه گذاری در سال 1993 به جهانیان معرفی کرد. اکنون پاسپورت کشور یاد شده، یکی از بهترین طرح‌های شهروندی اقتصادی جهان و یکی از معتبرترین آن‌ها محسوب می‌شود. متقاضیان پاسپورت دوتابعیتی دومینیکا می‌توانند با کم‌ترین هزینه و زمان، پاسپورت این کشور را به دست آورند. برای اینکه اقدام به دریافت پاسپورت این کشور بکنید، باید همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، همچنین هزینه پاسپورت دومینیکا را بدانید.

همه چیز درمورد کشورِ دومینیکا

قبل از آشنایی با همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، بهتر است اطلاعاتی راجع به دومینیکا کسب کنید. دومینیکا، یک کشور جزیره‌ای آنتیل کوچک در شرق دریای کارائیب است. در حقیقت دومینیکا بین جزایر گوادلوپ و ماری گالانت واقع شده است. در واقع دومینیکا از سال 1978 جزو کشورهای مشترک المنافع شده است. اگر بخواهیم درمورد ابعاد دومینیکا صحبت کنیم، باید بگوییم که این جزیره طولی به اندازه 47 کیلومتر و عرضی به اندازه 26 کیلومتر دارد. پایتخت و بندر اصلی نیز روزو است.

همچنین طبیعت دومینیکا به گونه‌ای است که دوستداران طبیعت را تحت تأثیر خود قرار داده است. دومینیکا از لحاظ گرمایش زمین فعال است. به‌طوریکه دارای تعدادی آتشفشان فعال است، اگرچه فوران آن‌ها اتفاقی نادر است. این کشور به داشتن دریچه های آتشفشانی و چشمه‌های آب گرم بی‌نظیر نیز معروف شده است. در کل جزیره دومینیکا دارای خاک‌های آبرفتی و آتشفشانی غنی است. در این کشور رودخانه‌های متعددی وجود دارد که می‌شود گفت همه آن‌ها غیرقابل کشتیرانی هستند. رشته‌ای از کوه‌های مرتفع پوشیده از جنگل از شمال به جنوب می‌گذرد که در مرکز توسط دشتی که توسط رودخانه لایو تخلیه می‌شود، شکسته می‌شود و در نهایت به سمت غرب می‌ریزد.

بلندترین نقاط کوه دیابلوتینز و کوه ترویس پیتونز هستند. طبق آمارها در سال 2011، 71293 نفر در این کشور زندگی می‌کنند. این جمعیت عمدتاً آفریقایی تبار هستند، بقیه جمعیت نیز از اروپاییان، مردم شبه قاره هند و کارائیب‌ها تشکیل شده است. دومینیکا جزو جزایری است که تعداد زیادی سرخپوست داشته که البته از نوادگان و گذشتگان مردمی هستند که قبل از استعمار اروپا در این جزیره زندگی می‌کردند. تعداد کمی از افراد کارائیبی که جرو بازماندگان هستند در شرق جزیره زندگی می‌کنند و از فقیرترین ساکنان دومینیکا به حساب می‌آیند. انگلیسی زبان رسمی مردم است. همچنین اکثریت مردم کاتولیک رومی هستند.

مردم دومینیکا پس از طوفان دیوید در سال 1979 شروع به مهاجرت به دیگر نقاط جهان کردند. در این زمان دولت دومینیکا به فکر جبران کمبود جمعیت افتاد و در دهه 1990 اقدام به تعدیل جمعیت خود کرد.  درست در زمان پیاده سازی این طرح بود که مسیر بسیاری از مردم جهان، برای مهاجرت به دومینیکا آسان‌تر شد. دولت دومینیکا نیز تا حدی توانست کمبود نیروی انسانی و جمعیت خود را جبران کند. در حقیقت مهاجران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در کشور یاد شده، پاسپورت دو تابعیتی دومینیکا را به دست آورند. با داشتن پاسپورت دومینیکا، امکانِ سفر به بیش از 140 کشور بزرگ و معروف جهان را بدون ویزا خواهید داشت. همچنین امکان اخذ اقامت ده ساله در ایالات متحده نیز وجود دارد. در ادامه به طور مفصل این موارد را توضیح خواهیم داد تا با همه چیز در مورد پاسپورت دومینیکا آشنا شوید.

پاسپورت دومینیکا تا چه حد معتبر است؟

پاسپورت دومینیکا

یکی از سوالات پر تکرار در مبحث همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، به اعتبار این پاسپورت ربط دارد. پاسپورت دومینیکا در حال حاضر رتبه 32 را در فهرست رتبه بندی پاسپورت‌های جهان دارد. این پاسپورت امکان دسترسی بدون ویزا به 144 کشور را فراهم می‌کند. در حقیقت این ویژگی، آن را به پاسپورتی مطلوب تبدیل می‌کند. به‌ طوری که امروزه دومینیکا به یک کشور پرطرفدار برای مهاجرت تبدیل شده است.

مزایای گرفتن پاسپورت دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهایی است که به افراد دارای تابعیت دیگر، پاسپورت خود را اهدا می‌کند. این پاسپورت دارای مزایای زیادی برای افراد است. برخی از مهم‌ترین مزایای کشور دومینیکا عبارتند از:

کسب اقامت دائم دومینیکا

شما با اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توانید به طور غیر قابل برگشت، شهروندیِ این کشور را به دست آورید.

امکان سرمایه گذاری مطمئن

کلاهبرداران و دلالان زیادی در مسیر مهاجرت وجود دارند که با گرفتن پول‌های هنگفتی از مردم دزدی می‌کنند که در مورد پاسپورت دومینیکا هیچ نگرانی وجود ندارد. لازم نیست که قبل از درخواست پاسپورت برای دومینیکا پول واریز کنید بلکه سرمایه گذاری را پس از درخواست و انجام کارهایتان باید انجام دهید. به علاوه شما پول را مستقیم به حساب دولت دومینیکا واریز می‌کنید به عبارت دیگر واسطه‌ای وجود نخواهد داشت.

پاسپورت دومینیکا دو تابعیتی است

یکی دیگر از مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا این است که با داشتن این پاسپورت، نیازی به انصراف از تابعیت فعلی نیست. برای مثال شما که ایرانی هستید، نیازی نیست که برای اقامت در دومینیکا از تابعیت فعلی خود دست بکشید و تغییرش دهید.

امکان بی‌خبر ماندن ایران از اقامت شما

یکی از نکات جالب در رابطه با پاسپورت دومینیکا، این است که دولت دومینیکا هیچ اطلاعیه‌ای به کشور شما در مورد شهروندی جدیدتان ارسال نمی‌کند. به عبارت ساده‌تر دومینیکا، اقامت شما را به کسی لو نمی‌دهد! همچنین بدون نیاز به اقامت فیزیکی و حضور در این کشور می‌توانید برای اخذ پاسپورت دومینیکا درخواست دهید.

مزیت‌های پاسپورت دومینیکا در سطح جهانی

جالب است زمانی‌که با همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا آشنا می‌شوید، این را هم بدانید که پاسپورت دومینیکا  در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردار است و داشتن آن، مزیت‌های فراوانی در سطح بین‌المللی خواهد داشت. برخی از این مزایای یاد شده عبارتند از:

امکانِ سفر کردن به بیشتر از ۱۴۰ کشور معروف در دنیا

 همانطور که می‌دانید، شما برای سفر به بسیاری از کشورهای جهان، نیازمند ویزای آن کشور هستید. در حقیقت شما باید هزینه‌های زیادی را صرف اخذ ویزای کشور مورد نظر کنید تا آن کشور اجازه ورود شما را صادر کند؛ اما با داشتن پاسپورت دومینیکا بدون اخذ ویزا، می‌توانید به ۱۴۴ کشور دنیا از جمله بریتانیا و کشورهای عضو شینگن و … سفر کنید.

 اجازه اقامت در انگلستان به مدت ۶ ماه

تنها با داشتن پاسپورت دومینیکا، این اجازه را دارید که به مدت شش ماه در انگلستان زیبا اقامت کنید و از شهرهای آن دیدن نمایید.

 اجازه اقامت 10 ساله در ایالات متحده آمریکا

یکی دیگر از مزیت‌های شگفت انگیز داشتن پاسپورت دومینیکا، این است که آ با داشتن آن می‌توانید اقامت ده ساله آمریکا را به دست آورید.

مزایای مالیِ داشتن پاسپورت دومینیکا

دومینیکا یک کشور امن و با کمترین آمار جنایات است. بنابراین به نظر می‌رسد که مهاجرت به این کشور از لحاظ مالی هم سودهایی داشته باشد. از مزیت‌های مالی اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معافیت از پرداخت مالیات

شما ما در این کشور می‌توانید بدون پرداخت مالیات تمام سود سرمایه خود را پس انداز کنید. در حقیقت افراد غیر مقیم نیز مجبور به پرداخت هیچ گونه مالیات به دولت نیستند.

امکان افتتاح حساب در بانک‌های بین‌المللی

با دریافت شهروندی دومینیکا می‌توانید حساب‌های بانکی خود را در موسسات بانکی قابل اعتماد در سراسر جهان افتتاح کنید و خیالتان نیز از امنیت و اعتبار این بانک‌های جهانی راحت باشد.

امکان تجارت بدون پرداخت عوارض گمرکی

جالب است بدانید که شما در کارائیب می‌توانید به تجارت و کسب و کار بپردازید، بدون اینکه حتی یک دلار هم عوارض گمرکی بپردازید.

تشویق مهاجران به ایجاد کسب و کار

همچنین دولت دومینیکا ممکن است برای جذب مهاجران به سرمایه گذاری در این کشور، به شما بسته‌های تشویقی سخاوتمندانه شامل معافیت کامل از حقوق ورودی و کمک هزینه صادرات و … اهدا کند.

چگونه می‌توان برای اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کرد؟

در مبحث همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، نیاز است که اطلاعاتی در زمینه روش‌های دریافت پاسپورت دومینیکا به دست آورید. یکی از روش‌های آسان و مرسوم، سرمایه گذاری در این کشور است. . برای اینکه بتوانید اقامت دومینیکا را به دست آورید، دو راه زیر پیش روی شما است که می‌خواهیم شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

کمک مالی به دومینیکا تحت عنوان EDF

دومینیکا پس از عبور از بحران گفته شده، برای گذراندن امور خود به بودجه لازم دارد. دومینیکا یک صندوقی به نام صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا EDF تاسیس کرده که با استفاده از آن بتواند بخش‌های خصوصی و دولتی خود را مدیریت کند. یکی از سیاست‌های هوشمندانه دومینیکا برای کسب درامد، موافقت با اقامت مهاجران در ازای کمک مالی آن‌ها به کشور است .به همین دلیل دومینکا در جهت برطرف کردن نیازهای مالی خود، مسیر را برای مهاجران هموار کرده است. این کشور به ازای کمک مالی غیر قابل استرداد به یک صندوق دولتی، به مهاجران پاسپورت معتبر خود را اعطا می‌کند.

برای مثال دومینیکا این پول را در ساخت بیمارستان‌ها، مدارس، زمین‌های ورزشی یا در صنایعی مانند گردشگری، کشاورزی و … به کار می‌گیرد تا وضعیت و اقتصاد خود را ارتقا دهد. در کل دولت دومینیکا با این کمک‌ها می‌خواهد که در جهت توسعه کشور خود گام بردارد. البته هزینه این سرمایه گذاری بلاعوض، بسته به تعداد متقاضیان و سن آن‌ها متفاوت است. افراد همراه شامل همسر، فرزندان تا 30 سال، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ بالای 65 سال می‌شوند. با اضافه شدن هر کدام، هزینه کلی زیاد خواهد شد. هزینه‌ها طبق زیر خواهد بود:

 • فرد متقاضی اصلی 100000 دلار
 • فرد متقاضی اصلی به همراه همسر 150000 دلار
 • متقاضی اصلی به همراه 3 تا از وابستگان 175000 دلار
 • هر همراه اضافی (از وابستگان گفته شده) 18 سال به بالا 50000 دلار
 • هر همراه اضافی (از وابستگان گفته شده) زیر 18 سال 25000 دلار

این مبالغ سرمایه گذاری، به طور قابل توجهی کمتر از گرفتن ویزای سایر کشورها تخمین زده شده‌اند. برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا ارزش شگفت انگیزی را برای افراد علاقه‌مند به زندگی در دومینیکا اختصاص می‌دهد. در حقیقت کم پیش می‌آید که کشورهای دیگر، چنین معیارهای سرمایه گذاری مقرون به صرفه‌ای را به مهاجران اهدا کند.

خرید املاک در دومینیکای زیبا

خرید خانه در دومینیکا

یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری که در مبحث همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، باید با آن آشنا شوید، سرمایه گذاری در املاک است. در این روش شما باید به دنبال خرید یک ملک در خاک دومینیکا باشید. البته این گزینه شرایطی دارد که برای دریافت اقامت دومینیکا باید کاملا “آنها را رعایت کنید. یکی از این شرایط مهم این است که تا 3 سال به شما اجازه فروش داده نخواهد شد. در واقع بعد از گذشت 5 سال اول میتوانید اقدام به فروش ملک کنید. به عقیده برخی کارشناسان مهاجرتی روش خرید ملک در دومینیکا نسبت به کمک مالی به دولت دومینیکا شاید زمان بیشتری طول بکشد و هزینه اولیه آن گران‌تر باشد، اما پس از چند سال ممکن است قیمت ملک شما چند برابر شود. همچنین باید ملکی را برای خرید انتخاب کنید که حداقل 200000 دلار ارزش داشته باشد. خرید ملک در دومینیکا مانند هر کشوری شامل هزینه‌های دولتی و جانبی نیز می‌شود که برای افراد متفاوت است برای مثال:

 • اگر هر فرد ایرانی به عنوان متقاضی اصلی بخواهد پاسپورت دومینیکا را از طریق خرید ملک در این جزیره به دست آورد، باید 25000 دلار هزینه به دولت بپردازد.
 • اگر متقاضی اصلی حداکثر 3 تا همراه با خود ببرد، مجبور است 35000 دلار به دولت بپردازد.
 • اگر متقاضی اصلی حداکثر 5 تا همراه با خود به دومینیکا ببرد باید 50000 دلار به دولت بپردازد.
 • در کل با اضافه شدن هر همراه 25000 دلار به مبلغ کلی افزوده می‌شود.

یکی از پرسش‌های اکثر متقاضیان درمورد نحوه و چگونگی پرداخت است. در این بخش از مقاله همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا قصد داریم که به همین موضوع بپردازیم. طبیعتا برای اینکه ثابت کنید خواهان خرید یک ملکی هستید باید در ابتدای کار، درصدی از تمام هزینه را بپردازید. درمورد سرمایه گذاری در املاک نیز باید 10% از کل مبلغ را واریز کنید. در این زمان است که سفارت از شما امضا کردن قرارداد را می‌خواهد. دومینیکا با انجام بررسی‌های لازم به شما 7 روز زمان می‌دهد تا کل مبلغ را تسویه حساب کنید. به عبارت دیگر 7 روز پس از پرداخت 10% از کل، نوبت به بقیه مبلغ می‌رسد. پس از پرداخت کل مبلغ، برای شما گواهی به نام گواهی مالکیت صادر می‌شود. در حقیقت این گواهی نشان می‌دهد که شما به طور رسمی، صاحب ملک در دومینیکا شده‌اید. مزیت این روش نسبت به کمک مالی، این است که در خرید ملک پول شما با گذشت زمان رشد می‌کند اما در روش قبل، پول به صورت غیر قابل برگشت یا اصطلاحا بلاعوض از شما گرفته می‌شود. با اینکه هر دو روش سرمایه گذاری، ساده هستند و مکافات زیادی ندارند؛ اما همانطور که می‌دانید روش کمک مالی به صندوق دولت، زودتر قابل انجام است؛ چراکه دیگر لازم نیست وقت زیادی را برای انتخاب ملک در دومینیکا مصرف کنید!

شرایط گرفتن پاسپورت دومینیکا

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

درست است که گرفتن اقامت دومینیکا نسبت به بقیه کشورها اسان‌تر است و دشواری‌های زیادی ندارد اما این کشور نیز قوانین خاص خودش را دارد که در این بخش از مبحث همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، قرار است به آن‌ها بپردازیم:

 • افراد به عنوان متقاضی اصلی باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند. اگر شما ما بیشتر از ۱۸ سال دارید، در صورت برخورداری از سایر شرایط و مدارک، می‌توانید به عنوان متقاضی اصلی داوطلب شوید.
 • همانطورکه گفته شد، یکی از روش‌های پرطرفدار و راحت برای گرفتن پاسپورت دومینیکا، سرمایه گذاری در این کشور است. در حقیقت روش‌های سرمایه گذاری در دومینیکا، شامل دو گزینه سرمایه گذاری در املاک یا کمک مالی به صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا است.
 • همانطورکه قبلا گفته شد، دومینیکا یک کشور با امنیت بالا است. بنابراین به افراد دارای سابقه کیفری پاسپورت خود را نمی‌دهد.
 • یکی دیگر از شرایط گرفتن پاسپورت دومینیکا، اثبات سلامتی فرد است. متقاضی اصلی باید با ارائه گواهی سلامت از سوی پزشک ثابت کند که بیمار نیست.
 • دولت دومینیکا برای اطمینان از شما می‌خواهد که به سفارت ثابت کنید آخرین ویزای شما برای سفر به اروپا رد نشده باشد.

کدام اعضای خانواده را می‌توان وابسته یا همراه به حساب آورد؟

بر اساس قانون‌هایی که برای شهروندان دومینیکا در نظر گفته شده است، وابستگان فرد متقاضی که قسط مهاجرت با وی را دارند؛ باید شرایطی که در ادامه خواهیم گفت را داشته باشند:

 • فرزند متقاضی اصلی یا همسر که کمتر از 18 سال سن دارد.
 • فرزند متقاضی اصلی یا همسر، که به طور کامل توسط والدینش حمایت می‌شود، آن فرزندانی که بین 18 تا 30 سال سن دارند.
 • دختر مجرد متقاضی اولیه که با والدین خود زندگی می‌کند و تحت حمایت کامل والدین خود است و کمتر از 30 سال سن دارد.
 • فرزند متقاضی اصلی یا همسر، که به طور کامل توسط والدین حمایت می‌شود، که بیش از 18 سال سن دارد و از نظر جسمی یا ذهنی دچار مشکل است.
 • والدین یا حتی مادربزرگ و پدربزرگ متقاضی یا همسر وی که با او زندگی کرده و تحت حمایتش هستند و البته بالای 55 سال هم سن دارند.
 • طبق مقررات برنامه، یک کودک می‌تواند بیولوژیکی یا قانونی به فرزندخواندگی شود.
 • خواهران و برادران تحت تکفل متقاضی اصلی یا همسر نیز می‌توانند هنگام درخواست شهروندی در دومینیکا در نظر گرفته شوند، مشروط بر اینکه کمتر از 25 سال سن داشته باشند. با این حال، برادران و خواهران به عنوان وابستگان استاندارد به حساب نمی‌آیند و برای خرید املاک و مستغلات به کمک مالی EDF یا هزینه دولتی بیشتری نیاز دارند. .

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت دومینیکا

یکی از مواردی که در مبحث همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، باید بدانید، مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت است.

فرم ها و مدارک مورد نیاز از متقاضی اصلی

متقاضی اصلی کسی است که به عنوان فرد اصلی اقدام به دریافت پاسپورت دومینیکا می‌کند. این فرد می‌تواند افرادی را با خود به عنوان همراه به دومینیکا ببرد. از مدارک مورد نیاز برای این شخص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرارداد خرید و فروش (این گزینه فقط برای کسانی که به روش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اقدام به اخذ پاسپورت دومینیکا کرده‌اند، لازم است.)
 • ارائه اصل شناسنامه به همراه عکس
 • ارائه پاسپورت ایرانی
 • ارائه نامه تاییدیه از طرف دومینیکا
 • قرارداد سرمایه گذاری (این مدرک نیز فقط برای افرادی که به شیوه سرمایه گذاری درEDF اقدام به دریافت پاسپورت کرده‌اند، لازم است)
 • یک اصل از نامه مرجع بانک صادر شده به عنوان نامه تمکن مالی از یک بانک معتبر
 • مدارک مربوط به گزارش‌ها/رزومه/رزومه کاری تحصیلی
 • اصل گزیده سند ازدواج یا رونوشت از سند ازدواج

مدارک مورد نیاز از هر متقاضی همراه از جمله فرزندان

متقاضیان اصلی می‌توانند همراه خود بستگانی مانند همسر، فرزندان مجرد زیر 30 سال، پدر و مادر و … را به دومینیکا ببرند. همراه های متقاضی باید مدارک زیر را آماده کرده و ارائه دهند:

 • فرم تأیید اثر انگشت و عکس ( انگشت نگاری در حضور افسر مربوطه انجام می‌شود)
 • پرسشنامه و گواهی پزشکی ( باید سلامت شما به دولت دومینیکا ثابت شود)
 • کپی از تمام پاسپورت‌های نگهداری شده
 • اصل شناسنامه برای احراز هویت شما
 • یک سند تولد که شامل مشخصات والدین شما، یا نسبت نام خانوادگی شما باشد.
 • سوابق مربوط به عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک مربوط به کشور محل اقامت (در صورت متفاوت بودن)، و هر کشوری که در آن متقاضی بیش از شش (6) ماه در ده (10) گذشته اقامت داشته است.
 • فتوکپی از مدارک مربوط به دوره سربازی و ترخیص شدن
 • دوازده قطعه عکس جدید
 • نشانی محل سکونت همراه با مدارک لازم برای اثبان (فتوکپی از قرارداد اجاره یا خودِ قبض آب و برق)
 • کپی مدارک دانشگاهی و تحصیلی
 • گواهی حمایت محضری برای هر یک از افراد تحت تکفل 18 سال یا بیشتر که در درخواست اقامت در دومینیکا گنجانده شده است، به استثنای همسر
 • نتایج آزمایش خون و ادرار معمولی اصلی از جمله نتایج اصلی آزمایش HIV برای همه متقاضیان 12 سال یا بالاتر

آیا برای گرفتن پاسپورت دومینیکا باید در دومینیکا زندگی کرد؟

در حقیقت برای اینکه شهروندی دومینیکا را از طریق سرمایه گذاری کردن بگیرید، هیچ شرطی وجود ندارد و حتی می‌توانید بدون حضور در این کشور اقمت خود را دریافت نمایید. از طرفی هم جالب است که بدانید تمدید پاسپورت دومینیکا برای همه شهروندان همیشه در دسترس بوده و هیچ نیازی به حضورشان نخواهد بود. با این تفاسیر، دومینیکا کشوری است که شهروندان جدیدش تشویق می‌شوند تا از این جزیره باورنکردنی دیدن کرده و زندگی، کار یا تحصیل در این جزیره را در برنامه‌شان می‌گنجانند چراکه این کشور مراکز علمی معتبری نیز دارد.

پاسپورت دومینیکا تا چند وقت اعتبار دارد؟

اعتبار پاسپورت دومینیکا

اگر از طریق سرمایه‌گذاری پاسپورت دومینیکا را دریافت نمایید؛ ت 10 سال اعتبار داشته و تا همیشه هم امکان تمدید آن وجود دارد. جالب است بدانید که تابعیت در این کشور تحت هیچ شرایطی قابل لغو نیست. پاسپورت‌های دومینیکا که برای کودکان زیر 16 سال صادر می‌شوند، به مدت 5 سال اعتبار دارند. حتی اگر برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب در نهایت بسته شود، هر کسی که طبق این طرح، از قبل تابعیت را دارد، برای همیشه تابعیت و پاسپورت دوم خود را حفظ خواهد کرد که این ویژگی، سفر بین المللی رایگان به بیش از 140 کشور و منطقه در سراسر جهان را فراهم می‌کند. حال اگر پاسپورت منقضی شود، چه باید کرد؟ پاسپورت دومینیکا منقضی شده را می‌توان به راحتی با پرداخت هزینه‌ای ناچیز، در هر کنسولگری دومینیکا، سفارتخانه، دفتر کمیسیون عالی، یا در دفتر گذرنامه دومینیکا در روزو (پایتخت کشور دومینیکا)، تمدید کرد. از طرفی آن دسته از گذرنامه‌هایی که آسیب دیده یا  حتیدزدیده شده‌اند، یا هیچ صفحه ویزای رایگانی برایشان نمانده است، نیز می‎توانند توسط هر کنسولگری یا اداره گذرنامه دیگری جایگزین شوند.

برخی کشورهایی که با داشتن پاسپورت دومینکا می‌توان به آن‌ها سفر کرد، کدامند؟

یکی از نکات جالب در مطلب همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، امکان سفر به 144 کشور دنیا است. به عبارتی شما یک بار هزینه می‌کنید و موفق به اخذ پاسپورت دومینیکا می‌شوید. با این کار، می‌توانید به بیش از 140 کشور در قاره‌های مختلف بروید و از گردشگری لذت ببرید! 144 کشور را در پاراگراف‌های زیر آورده‌ایم:

قاره آمریکا

آرژانتین، بلیز، برمودا، بولیوی، برزیل، کلمبیا، کاستاریکا، اکوادور ، گویان فرانسه، گویان، نیکاراگوئه ،پاناما، پرو،سورینام، اروگوئه و ونزوئلا

قاره آفریقا

بوتسوانا، جزایر کیپ و رد،جزایر کومور، مصر ، اسواتینی (سوازیلند)، گامبیا، گینه بیسائو ،کنیا، لسوتو، ماداگاسکار، مالاوی، موریتانی ، موریس، مایوت، موزامبیک، رواندا، سنگال، سیشل، سیرا لئون، سومالی ،سنت هلنا، تانزانیا، اوگاندا و زامبیا

 قاره اروپا

رومانی، فدراسیون روسیه، سن مارینو، صربستان، آندورا، اتریش، بلاروس، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک ، استونی، جزایر فارو، فنلاند، لیختن اشتاین، فرانسه، آلمان، جبل الطارق، یونان، گرینلند، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، کوزوو، لتونی، ، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، مولداوی، موناکو، مونته نگرو، هلند، نروژ، لهستان، کشور پرتغال، ، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، اوکراین، انگلستان و شهر واتیکان

قاره آسیا

بنگلادش، کامبوج، هنگ کنگ، اندونزی، لائوس، ماکائو در چین، مالزی، مالدیو ، نپال ، فیلیپین، سنگاپور، کره جنوبی، سری لانکا، تیمور شرقی، ازبکستان ، چین

قاره اقیانوسیه

جزایر کوک، فیجی، پلینزی فرانسه، میکرونزی، کالدونیای جدید، نیوئه، جزایر پالائو ،ساموآ، جزایر سولومون، تونگا ،تووالو ، وانواتو

خاورمیانه

ارمنستان، ایران، اسرائيل، اردن، سرزمین فلسطین، قطر

هزینه پاسپورت دومینیکا

اطلاع از هزینه ‌ها، در مبحث همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا بسیار مهم است. کم‌ترین قیمت و هزینه برای متقاضیانی است که مجرد بوده که برای اخذ شهروندی در دومینیکا که شامل تمام هزینه‌های دولتی نیز خواهد شد؛ باید مبالغ زیر را پرداخت نمایند:

گزینه کمک مالی به صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا

در کل باید 108810 دلار آمریکا هزینه کنید که جزئیات آن به شرح زیر است:

 • 100000 دلار آمریکا بابت کمک پولیِ بلاعوض به صندوق تنوع اقتصادی
 • 7500 دلار آمریکا بابت هزینه بررسی دقیق
 • 1000 دلار آمریکا بابت هزینه پردازش
 • 250 دلار آمریکا بابت هزینه تابعیت
 • 60 دلار آمریکا بابت هزینه پاسپورت

گزینه سرمایه گذاری در املاک

برای سرمایه گذاری در املاک باید چیزی حدود 233,810 دلار آمریکا هزینه کنید.

 • 200000 دلار آمریکا بابت سرمایه گذاری املاک و مستغلات (قابل جبران از طریق کسب سود)
 • 25000 دلار آمریکا بابت هزینه دولتی اضافی
 • 7500 دلار آمریکا بابت هزینه بررسی دقیق
 • 1000 دلار آمریکا بابت هزینه پردازش
 • 250 دلار آمریکا بابت هزینه تابعیت
 • 60 دلار آمریکا بابت هزینه پاسپورت

به نظر می‌رسد که گزینه کمک مالی به دولت دومینیکا، برای اخذ پاسپورت دومینیکا به صرفه‌تر باشد.

سفر به اروپا با استفاده از پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است؟

در مطلب همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا، امکان سفر به اروپا سوال برانگیز است. به هرحال تعداد افراد علاقه‌مند به اروپا زیاد است. در حقیقت شهروندی دوم و اخذ پاسپورت دومینیکا می‌تواند سفر بین المللی به اتحادیه اروپا را به طور قابل توجهی آسان کند. بدون پاسپورت دومینیکا، اتباع غیر اتحادیه اروپا ممکن است برای بازدید از کشورهای اروپایی مانند بریتانیا یا آلمان به ویزای شینگن نیاز داشته باشند.

گرفتن ویزای شینگن دردسرهای زیادی دارد. برنامه شهروندی فوری دومینیکا ارزش فوق‌العاده‌ای را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد و با پاسپورت دوم دومینیکا، متخصصان تجاری یا افراد معمولی می‌توانند به راحتی بدون نیاز به ویزای بریتانیا یا ویزای شینگن به اتحادیه اروپا سفر کنند.

همچنین طبق قوانین جدید، از ژانویه 2019، شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون ویزا به روسیه سفر کنند. این امر دومینیکا را به یکی از معدود کشورهایی تبدیل می‌کند که دسترسی بدون ویزا را به روسیه فراهم کرده است. دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا، برای افراد از همه ملیت‌ها آزاد است و نژادپرستی در این موضوع جایگاهی ندارد!

یکی از کشورهایی که امکان دو تابعیتی بودن را برای افراد فراهم می‌کند، دومینیکا است. شما می‌توانید علاوه‌بر داشتن پاسپورت کشور خود، پاسپورت دومینیکا را نیز به دست آورید. همان‌طور که گفته شد با داشتن این پاسپورت، می‌توانید بدون ویزا به کشورهای زیادی سفر کنید. اگر شما هم قصد گرفتن پاسپورت این کشور را دارید، بهتر است همه چیز درمورد پاسپورت دومینیکا را بدانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا