فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی

در این میان فرودگاه بین المللی دبی نیز بیش از پیش شناخته تر شده اند و حجم ترافیک آنان در منطقه مثال زدنی است. به همین خاط تیم ما در سایت خانه آنلاین در این مقاله سعی کرده به بهترین شکل فرودگاه بین المللی دبی را به شما هموطنان عزیز معرفی نماید.

باید شنیده باشید که دبی در سالیان گذشته یکی از شهرهای توریستی محبوب بوده است توانسته نامی برای خود دست و پا کند و سالیانه افراد زیادی برای بازدید از آن را به کشور امارات متحده عربی بکشد.

علاوه بر گردشگری این شهر یک شهر مناسب برای خرید نیز بوده و شما میتوانید برای خرید و تهیه بهترین اجناس از دبی به راحتی خرید نمایید.

با توجه به فاصله نزدیک دبی به ایران و پایین بودن هزینه‌ های سفر و پیشرفت چشمگیر این شهر ایرانیان زیادی سالیانه این شهر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب میکنند.

به خصوص هزینه سفر به دبی با رزرو تور دبی نسبت به سفرهای اروپایی میتواند برای شما بسیار مقرون به صرفه تر باشد. اکثر گردشگران از طریق فرودگاه بین المللی دبی به این شهر میروند و نسبتا بیشتز از سایرین شناخته شده تر است.

این فرودگاه را میتوان آسمان اصلی سفر به دبی دانست. فرودگاه بین المللی دبی در چند سال گذشته توانسته به لحاظ رفت و آمد مسافران، پرترددترین و شلوغ ترین فرودگاه جهان را به نام خود رقم بزند.

اگر قصد رزرو بلیط و گردش و گشت و گذار در این شهر را دارید آشنایی با فرودگاه بین المللی دبی میتواند بسیار کمک حال شما عزیزان باشد.

اگر شما هم مثل یساری دیگر از افراد کشورمان به سفر به دبی علاقه زیادی دارند، توصیه میکنیم تا پایان این مقاله با ما و سایت خانه آنلاین همراه باشید.

جاذبه های گردشگری دبی

جاذبه های گردشگری دبی

درست در قسمت جنوبی کشور ایران و در کنار جغرافیای معروف سواحل خلیج فارس، شهر ساحلی دبی در کشور همسایه یعنی امارات متحده جای گرفته است.

سواحل جذاب و دوست داشتنی شهر دبی زیبایی های آن را چند برابر کرده که مورد توجه تعداد زیادی از گردشگران نیز قرار گرفته است.

پیشرفت سریع و چشمگیری که شهر دبی در چند سال اخیر تجربه کرده، موجب شده است تا این شهر به یک قطب برگزیده از نگاه سرمایه گذاران و مهمانان آسیایی و اروپایی تبدیل شود و تعداد زیادی از سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری جذب کرده و بیش از پیش باعث مطرح تر شدن آن شده است.

همچنین وجود جاذبه‌ های بی مانندی از جمله بلندترین برج جهان، پیشرفته‌ ترین مکان های تفریحی و رفاهی و … در این شهر، موجب میشود که گردشگران تمایل بیشتری برای بازدید از دبی نسبت به جاهای دیگر را داشته باشند.

سفرهای تجاری و سیاحتی به دبی از طریق فرودگاه بین المللی دبی در دسترس متقاضیان مختلف قرار گرفته است.

فرودگاه اصلی شهر دبی را باید فرودگاه بین المللی این کشور بدانیم که سالیانه تعداد زیادی پرواز را از سراسر دنیا بخصوص در سالیان اخیر تجربه میکند.

این فرودگاه یکی از پررفت‌ و آمدترین فرودگاه‌ ها و مجلل ترین آنها نیز در سراسر جهان به حساب می آید این مکان با شهر دبی تقریبا 8 کیلومتر فاصله گرفته است.

شرکت‌های هواپیمایی امارات نیز به عظمت این فرودگاه پی برده اند و اکثر آنها مانند فلای دبی از این فرودگاه به عنوان قطب اصلی مسافربری با آن قرار بسته اند.

طبق آخرین آمارهای ارائه شده سالیانه ۷۵ میلیون مسافر و گردشگر از طریق این فرودگاه به ۲۷۰ نقطه مختلف جهان در تردد هستند.

فرودگاه بین المللی دبی

سه ترمینال مختلف و اصلی برای پرواز در فرودگاه بین المللی دبی جای گرفته که شامل ترمینال‌ های مخصوص پروازهای داخلی و خارجی به شمار میروند.

میتوان گفت که شرکت‌ های هواپیمایی معروف مختلفی از جمله لوفت هانزا به ترمینال‌های این نیز قرار منعقد کرده اند. که با این قرارداد بعضی از خطوط هوایی خود را نیز به آن اختصاص داده است.

همچنین باید اشاره کنیم که اکثر پروازهای طولانی که معمولا هم به وسیله ایرلاین‌ های معروف و معتبر انجام میشوند، از طریق ترمینال اصلی و شماره ۱ این فرودگاه انجام میشود. این ترمینال، اصلی‌ ترین ترمینال و با امکانات ترین آنها نیز در شهر دبی به حساب می آید.

ترمینال شماره ۲ به طور عمده در انجام پروازهای منطقه‌ای و بین کشورهای خاورمیانه فعالیت میکند و به طور اختصاصی از نظر جغرافیایی در زمینه انجام پروازهای جنوب آسیا و منطقه خلیج فارس در فعالیت است.

امتیاز مثبت این قسمت از فرودگاه اینکه این ترمینال هزینه حمل و نقل پروازی ارزان و مناسب را از لحاظ قیمت مثل پروازهای فلای دبی را انجام میدهد.

ترمینال شماره ۳ آخرین ترمینال این فرودگاه به لحاظ مساحت و بزرگی به عنوان دومین ساختمان بزرگ جهان در سیستم حمل هوایی شناخته میشود، به طور اختصاصی پروازهای هواپیمایی امارت و کانتاس را نیز این ساختمان بر عهده گرفته است.

بررسی امکانات فرودگاه بین المللی دبی

 • اینترنت و وای فای نامحدود بصورت رایگان
 • پاسخگویی در کمترین زمان به سوالات شما
 • وجود شعب بانکی در دسترس تمام 3 ترمینال اصلی
 • امکان چنج واحدهای پولی مورد نظر شما در شعب بانکی
 • قرار گرفتن رستوران، فوت کورت و کافه در فرودگاه
 • وجود انواع فروشگاه‌ و مراکز خرید بسیار کامل از جمله فروشگاه‌ های دیوتی فری
 • موزه و باغ و فضای سبز فرودگاه
 • وجود سالن‌ های ماساژ و باشگاه های بدنسازی

فرودگاه آل مکتوم دبی

فرودگاه آل مکتوم دبی

دومین فرودگاه و شناخته شده ترین از هر لحاظ از فرودگاه‌ های شهر دبی را باید فرودگاه بین المللی آل مکتوم بدانیم. که نوساز نیز بوده و در سال های نه چندان دور یعنی 2010 احداث شد.

این فرودگاه در مجاورت جغرافیایی و در کنار منطقه معروف و نام آشنای آزاد دبی احداث شده و باید اشاره کنیم که از سیستم و برنامه حمل مسافری بسیار قوی و باثباتی نیز برخوردار است.

طبق برنامه ریزی‌ های انجام شده و گزارشات تایید شده این فرودگاه میتواند که تا وزن ۱۲ میلیون تن بار و ۱۶۰ تا ۲۵۰ میلیون مسافر را در طی مدت زمان یک سال جا به جا کند.

با توجه به موارد ذکر شده و آنچه توضیح دادیم طبیعی است که این فرودگاه را به عنوان یکی دیگر از بزرگترین فرودگاه‌ های دبی در سطح دنیا به همراه فرودگاه بین المللی از نظر وجود حجم مسافرین و فضای خدمات رسانی در نظر بگیریم.

بررسی امکانات فرودگاه آل مکتوم دبی

 • وجود ۳ ترمینال مسافربری اصلی و با امکانات ویژه همانند فرودگاه بین المللی
 • وجود سالن‌ها و لابی های بزرگ با حجم گنجایش بالا
 • وجود فضاهای بخصوص جهت قرار دادن جت‌ های شخصی
 • وجود هتل‌ و مراکز خرید و تجاری مختلف و بسیاری امکانات و شرایط ویژه دیگر که این فرودگاه را هم متمایز کرده است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که هیچ پرواز رسمی ای با مقصد فرودگاه بین المللی آل مکتوم شهر دبی از کشورمان ایران انجام نمیشود و تقریبا اکثر پروازهایمان به مقصد فرودگاه دیگر این شهر یعنی فرودگاه بین المللی دبی انجام میشوند.

پروازهای هواپیمایی به مقصد این شهر توسط بسیاری دیگر از شرکت های هواپیمایی کشور نیز در ساعات مختلف انجام میگیرد.

جمع بندی

دبی توانسته یکی از محبوب‌ ترین شهرها را در سراسر جهان به خود اختصاص داده که سالیانه تعداد زیادی از مردم دنیا همانطور که در مطالب بالا اشاره شد به قصد سفرهای تجاری، کاری و سیاحتی سفر به این نقطه از جهان را ترجیح میدهند.

به علت حجم بالای مسافرینی که سالانه تقاضای ورود به این شهر را دارند، میتوان آن را یکی از پرترددترین و رویایی ترین شهرهای حال حاضر جهان دانست.

هر موقع که مایل به سفر به دبی بودید، قطعا در رابطه با نحوه سفر و فرودگاه‌ هایی که دبی در اختیار دارد کنجکاوی کردید میتوانید به مطالب موجود در سایت خانه آنلاین مراجعه نمایید.

در این مقاله انواع فرودگاه بین المللی دبی را سعی کردیم به طور مفصل و کاربردی به شما معرفی نماییم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا