مهاجرت به کویت از طریق ازدواج

مهاجرت به کویت از طریق ازدواج

شرایط و چگونگی ازدواج در کویت و نحوه ی تاثیر آن بر ویزا همچنین آثار حقوقی آن برای تابعین ایرانی به همراه سایر روش های موجود در این مقاله و توسط کارشناسان سایت خانه آنلاین توضیح داده خواهد شد. ازدواج با مردان و زنان کویتی برای ایرانیان میتواند اقامت دائم به همراه داشته باشد؟ اگر نیت شما مهاجرت به کویت باشد باید بدانید که ازدواج یکی از روش های سریع اخذ اقامت نیز هست، پس در این مقاله مهاجرت به کویت از طریق ازدواج با ما تا پایان همراه باشید تا تمامی آنچه که راجع به این موضوع مجود دارد را بدانید.

شرایط اصلی مهاجرت به کویت از طریق ازدواج

در این مقاله به طور اختصاصی راجع به مهاجرت به کویت از طریق ازدواج، دوست یابی کویت و نحوه ی انجام آن توضیحات مفصلی داده میشود. ازدواج از جمله روش هایی است که در کویت میتوانید بوسیله ان و به شرط اینکه شخصی که با تبعه کویتی ازدواج می کند، ۵ سال از گذشت ازدواجش گذشته باشد اقامت کویت را به دست آورید.

اما این روش برای کسانی مناسب است که واقعا گزینه مورد علاقه و مناسب ازدواج در این کشور را داشته باشند، در غیر این صورت این ازدواج غیر قانونی و صوری است و تبعات بسیار جبران ناپذیری برای دو طرف خواهد داشت. بنابراین اگر می خواهید به این کشور مهاجرت کنید بهتر است روش های منطقی و قانونی و ضوابط اصولی را دنبال کنید.

به همین منظور بهتر است مطالعات دقیق و همه جانبه ای راجع به سن، تحصیلات، سابقه کاری (با بیمه و یا بدون بیمه) علاقمندی ها و سطح فعلی زبان و تمکن مالی (دارایی نقد و غیر نقد فرد مورد نظر) داشته باشید.

دریافت پاسپورت از طریق ازدواج در کویت

دریافت پاسپورت از طریق ازدواج در کویت

دولت کویت در حال حاضر برنامه و قانونی را دارد که برای افراد مجرد و مطلقه در نظر گرفته شده و به هر کس از اتباع خارجی و غبر کویتی که از کشورهای دیگر و کشورهای عربی با زنان کویتی ازدواج کنند، با توجه به آن اقامت دائم و موقت ارائه میدهد. کسانی که می خواهند از طریق ازدواج در کویت اقدامات لازم را انجام دهند به طریقی مثلا با یک ویزای توریستی به این کشور سفر باید کنند سپس به صورت قانونی ازدواج خود را ثبت نمایند.

بعد از ازدواج و با در دست داشتن مدارک ازدواج میتوانید اقامت موقت را برای خود بگیرید و بعد از گذشت ۵ سال از ازدواجتان می توانید برای دریافت اقامت دائم نیز اقدام نمایید. البته اگر در طول مدت این ۵ سال ثابت شود که ازدواج آنها غیر قانونی یا ساختگی بوده، علاوه بر اینکه اقامت آنها لغو میگردد، تبعاتی برای آنها به وجود خواهد آمد و منجر به اخراج و دیپورت شدنتان میشود.

با توجه به شرایط ذکر شده سفر و مهاجرت به این کشور تقریبا پیشنهاد نمیشود با توجه به قوانین این کشور می فهمیم که تمامی قوانین و ضوابط به نفع دولت کویت نوشته شده اند و عملا یک سرزمین مهاجر پذیر به حساب نمی آیند.

اقامت کویت از طریق ازدواج

رسوم ازدواج در کویت برای مهاجرت و خصوصیات زنان کویتی آداب و اصول مخصوص به خود را دارد که برخی مردان خارجی با این شرایط کنار آمده و دوست دارند با زنان کویتی ازدواج کنند. باید قطعا بدانید که تعدادی از افراد خاص صرفا به حالت صوری در کویت و تنها گرفتن اقامت این کشور از روش ازدواج آن را دنبال میکنند‌.

معمولاً کسانی رغبت به ازدواج با شهروندان و تبعه کویتی دارند که از طریق کانال ها و سایت های متعدد دوستیابی کویت و برخی دیگر هم از سایت ازدواج کویت شخص مورد علاقه خود را برای زندگی انتخاب نموده و اقدام به ازدواج با آنان میکنند. البته در این میان تعدادی هم بدون این که خصوصیات زنان کویتی را در اولویت قرار دهند، فقط به خاطر این که به اقامت این کشور برسند با پرداخت پول به تبعه کویتی ترتیب یک ازدواج ساختگی را می دهند.

اگر اثبات شود که تبعه خارجی چنین کاری را صورت داده است، مراجع قانونی با وی صددرصد برخورد می کنند. ولی اگر به جدی و با علاقه واقعی تصمیم به ازدواج با یکی از افراد کویتی گرفته‌ اید و می خواهید اقامت کویت را داشته باشید می توانید برای ویزایی که به طور موقت و برای 6 ماه صادر میشود اقدام کنید.

مهاجرت اتباع ایرانی از طریق ازدواج در کویت

کویت یکی از شناخته شده ترین ها از لحاظ دارایی و ثروت است و با نفت و درامد ها حاصل از ان زندگی مرفهی را برای شهروندانش رقم زده است. این کشور در کنار معایبی که در بالا اشاره شد مزایای نسبتا مناسبی را هم برای مهاجرت از جمله شرایط خوب کاری و اقتصاد قوی دارد.

اما چون اقامت دائم و پاسپورت صادر نمیکند و اساسا مهاجر پذیر خوبی نیست، ایرانیان نمی توانند آینده و و سر رشته ی مناسبی را برای خود تصور شوند، به خصوص که قوانین سخت گیرانه تری نسبت به کشورهایی خاص از جمله ایران دارد. از سوی دیگر هم چون هزینه زندگی در کویت بسیار بالا است، شخص اگر منبع درآمدش به پول ایران باشد، دچار مشکل حتی در روزمرگی های خود خواهد شد.

این کشور برای ایرانیان برخلاف اکثر کشور های اروپایی و عربی ویزای آنلاین هم صادر نمی کند و افراد می بایست حضورا به سفارت تشریف ببرند و درخواست خود را اعلام نمایند. اگر تهنا به دلیل ثروت و قدرت واحد پولی این کشور قصد کار کردن و عزیمت به آن را دارید، صددرصد سعی کنید از یک وکیل ماهر و کارکشته کمک بگیرید و از خود ایران و مراجع مربوطه درخواست ویزای کار بدهید.

شرایط و پیامد های ویزای از ازدواج

شرایط و پیامد های ویزای از ازدواج

این مطالب نیز با توجه به گزارشات نشر شده توسط سایت و مراجع معتبر نسبت به دریافت ویزای ازدواج ارائه شده است و در صحت و درستی آنها نباید شک داشته باشیم.

اگر در واقعی بودن علاقه و ازدواج خود تردید دارید، بهتر است با یک وکیل آشنا به مهاجریت و کار بلد مشورت کنید و یا از سایت ازدواج های کویت که اکثرا در دسترس هستند کمک بگیرید. سفارت سرزمین عرب یعنی کویت مراسم ازدواج را انجام نمی دهد و آنها را در خود ثبت نمی کند.

هر فرد خارجی اعم از ایرانی یا غیر ایرانی که مایل به ازدواج در کویت را دارد از طرف دولت کویت ملزم به نشان دادن صلاحیت و قابلیت خود برای ازدواج با شهروندان کویتی است. بنابراین خود سفارت قادر به تأیید صلاحیت یک شهروند غیر کویتی برای ازدواج نیست.

شهروندان آمریکایی یا هر غیر کویتی ای که قصد ازدواج در کویت را دارند، ممکن است تصمیم بگیرند که با اقرار نامه خود نسبت به هر پیشامد احتمالی ازدواج کنند اما دولت کویت ممکن است سند را قابل قبول نکرده و از انجام این کار خودداری کند. برای اطلاعات و نیازهای اقرار های گفته شده در بالا به دفاتر ثبت اسناد رسمی موجود مراجعه کنید.

ازدواج صوری برای مهاجرت به کویت

یکی از راه های غیر قانونی مهاجرت است که بنا به اصول اخلاقی نباید گفته شود ولی به هر حال، ازدواج صوری یا دروغین نیز امروزه خواه یا ناخواه صورت میگیرد. ازدواج صوری یا دروغین مانند پناهندگی کاملا غیر قانونی و فاقد اعتبار رسمی است و تبعات شاید جبران ناپذیری را برای شخص به همراه داشته باشد.

در حال حاضر مشاهده می شود که بسیاری از افراد سودجو در کمین نشسته اند که از هر راه غیر مشروع و غیر شرعی افراد را اعفال کنند. این گروه از افراد با ایجاد وبلاگ ها و سایت های غیر واقعی اقدام به پیدا کردن کیس ازدواج و تبلیغ دریافت آسان اقامت از میکنند و بسیاری را هم در دام می اندازند.

صددرصد نباید شک کنید که اکثر این افراد کلاه بردار و شیاد بوده و خیلی از اوقات در ازای گرفتن مبالغ زیادی خود را از صحنه گم و گور میکنند و یا در بهترین و ناباورانه ترین شرایط هم اگر کاری انجام دهند، شما را علنا در دردسر بزرگ‌ تری خواهند انداخت.

پس بهتر است در این موارد از قبل اطلاعات کافی را داشته باشید و با احتاط کامل و چشمی بار اقدم نمایید و از اقدام از راه های غیر قانونی این چنینی جدا و شدیدا خودداری کنید.

همانطور که در ابتدای مطالب گفته شد تیم ما در سایت خانه آنلاین نهایت سعی خود را در این مقاله به کار گرفت تا شما عزیزان با راه و روش های اصولی و اصلی کسب ویزا از طریق ازدواج و سایر روش ها آشنا شوید امیدواریم مطلب این مقاله مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا