نکات مهم در تولید مبل راحتی

نکات مهم در تولید مبل راحتی چیست

دانستن نکات مهم و اصلی در تولید مبلمان باعث می شود که بتوانید که خرید مبل را نیز راحت تر انجام داده و درباره ویژگی ها و شاخصه های مبل مورد نظر خود اطلاعات بیش تری داشته و از این طریق خرید موفقی را انجام دهید. امروزه با بالا رفتن جمعیت و تنوع شغل های مختلف در جهان، بسیاری از افراد در حیطه های مختلف صنعتی مشغول به کار هستند و تمامی افراد و گروه های تولیدی مایل هستند تا تمامی تلاش خود را به کار برده و در حیطه کاری خود جزو بهترین ها  شوند. همین طور می خواهند مشتریان زیادی را جذب خود کرده و آن ها را حفظ کنند. در صنف کاری چوب و به خصوص تولید مبل راحتی و کلاسیک نیز کارخانه ها و گروه های تولید مختلف همیشه خواهان بالا بردن میزان تولید و مشتریان خود هستند. به همین دلیل مراحل تولید مبل راحتی و نکات مهم درباره آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه شما را با مهم ترین نکات مهم در تولید مبل راحتی آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

مراحل تولید مبل راحتی

کلاف مبل

یکی از مهم ترین مراحل تولید مبل، بخش کلاف آن است. کلاف مبل بهتر است از چوب های باکیفیت و مرغوب ساخته شود تا باعث بالا رفتن دوام و استحکام مبل شود. ساختن کلاف مبل نیز دارای روش های متنوعی است که هر تولید کننده بنا بر سلیقه و انتخاب خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند.

جنس فوم یا اسفنج

مرحله بعدی جنس فوم یا اسفنج مبل است. فوم یا اسفنجی که برای ساخت مبل از آن استفاده می کنند باید در حالت دانیسته یا گرماز بالا مورد استفاده قرار بگیرد. بالا بودن میزان دانیسته اسفنج باعث می شود تا عمر مفید و در نتیجه دوام و استحکام مبل افزایش یابد. بهترین انتخاب برای مبل های راحتی استفاده از اسفنج های 30 الی 35 کیلوگرمی و یا فوم های سرد است.

مرحله برش پارچه و خیاطی

بعد از مرحله انتخاب اسفنج نوبت به مرحله برش پارچه و خیاطی آن می رسد. در این مرحله باید خیاط مورد نظر تمرکز و دقت زیادی را داشته باشد تا بتواند برش های خوب و تمیزی را طبق الگوی اولیه انجام دهد. بعد از تمام شدن مرحله برش الگو، نوبت به دوخت و دوز آن ها می رسد. این مرحله نیز بسیار ظریف و حساس است و خیاط باید دقت بالایی را به خرج دهد تا کار نهایی استاندارد و تمیز از آب دربیاید.

رویه کوبی

آخرین مرحله از تولید مبل راحتی، مرحله رویه کوبی است. در مرحله رویه کوبی تمامی بخش های مبل طبق ترتیب به وسبله رویه کوب پارچه روی آن پوشانده می شود. در این مرحله نیز مثل دیگر مراحل دقت بالایی لازم است و می توان گفت اکثر زیبایی نتیجه کار و ظاهر  آن به خوب انجام دادن این مرحله بر می گردد. با تمام شدن رویه کوبی می توان گفت کار تولید مبل نیز به اتمام رسیده و زیبایی نهایی مبل آشکار می شود. بعد از این مرحله مبل آماده شده و برای مشتری مورد نظر ارسال می شود.

نکات مهم در تولید مبل راحتی

دقت در نحوه ساخت کلاف مبل

برای ساخت کلاف مبل های راحتی بهتر است از چوب های کم وزن اما بادوام و خوب استفاده کنید. این مسئله به این دلیل است که حمل و نقل این مدل از مبل را راحت کنید و همین طور حتما فراموش نکنید که هرگز از چوب های گره دار یا پوسیده برای تولید مبل راحتی استفاده نکنید.

در حالت استاندارد، ماده اصلی که کلاف مبل از آن ساخته می شود، چوب است. اما امروزه ممکن است برای ساخت کلاف مبل های راحتی حتی از فلز نیز استفاده کنند. چوب مورد استفاده در کلاف مبل راحتی حتما باید از چوب های درجه یک، باکیفیت و در عین حال سبک باشد. همین طور مشکلی در جنس و ظاهرش نیز نداشته باشد. لازم به ذکر است که باید دقت کنید که برای ساخت مبل راحتی باید تمامی اجزای آن را از یک نوع چوب تهیه کنید تا از مقاومت و استحکام برابری در مقابل ضربه، فشار و خش برخوردار باشند.

در نهایت برای ساخت کلاف مبل راحتی باید استانداردهای ساخت از لحاظ فنی مثل اتصالات را نیز رعایت کنید. متاسفانه می توان گفت برخی از تولید کننده های مبل به علت آشکار نبودن کلاف مبل های راحتی و غیر قابل دسترس بودن آن برای مشتری از مواد مرغوب و تکنیک مناسبی برای ساخت استفاده نمی کنند.

جنس پارچه مبل راحتی

تمی توان گف یکی از مهم ترین نکات تولید مبل راحتی، نوع پارچه مورد استفاده در آن است. دوام، ماندگاری و استحکام پارچه مبل باعث می شود عمر مفید مبل افزایش یافته و مشتری تا سالیان طولانی احتیاجی به عوض کردن پارچه مبل خود نداشته باشند. برای تولید مبل راحتی از پارچه های مختلفی مثل شانل، سلطنتی، مخمل، مازراتی و غیره استفاه می کنند که این پارچه ها نیز دارای طرح  و رنگ های مختلفی هستند. پارچه های متنوع و باکیفیت نیز در اکثر موارد در بازار کشور ترکیه وجود دارد. انتخاب کردن نوع پارچه مبل در تولید آن امری کاملا سلیقه ای است اما هرچه قدر بافت پارچه دارای تراکم بیش تری باشد از کیفیت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

رنگ انتخابی برای مبل راحتی

رنگ مبلمان یکی از فاکتورهای اصلی و مهم در زیبایی ظاهری آن است. رنگ مبل بهتر است با فرش، دیوار، پرده و به صورت کلی با سبک دکوراسیون حاکم بر خانه هماهنگ باشد. تولید کننده های مبل نیز می توانند در انتخاب رنگ مبل خلاق بوده و از رنگ هایی که دارای هارمونی خاصی با همدیگر هستند استفاده کنند. برای این کار می توانید طیف های رنگی و رنگ های هماهنگ با همدیگر را بررسی کنید. همین طور می توانید با کمک آلبوم های دکوراسیون، ایده های تازه و جدیدی را گرفته و از آن ها در ساخت و طراحی مبل راحتی استفاده کنید.

نشیمن مبل راحتی

یکی از نکات مهم دیگری که باید در زمان تولید مبل راحتی به آن دقت کنید، پیوسته یا جدا بودن بالشت های نشیمن است. نشیمنگاه پیوسته ثابت تر بوده و از دوام بیش تری نیز برخوردار بوده و همین طور شکل خود را به آسانی از دست نمی دهد اما مبل هایی که نشیمنگاه آن ها به صورت بالشت جدا است سریع تر از دیگر مدل ها دچار خرابی می شوند و تنها مزیتی که دارند این است که به علت جدا شدن آسان، دارای قابلیت شست و شوی راحت تری هستند.

اندازه مبل راحتی

قبل از تولید مبل حتما درباره فضایی که می خواهید آن را قرار دهید فکر کنید. اندازه مبل باید هماهنگ با محیط باشد. به همین دلیل اگر شما مبل تولیدی شما از نوع سفارشی است، حتما با دیدن مکان قرارگیری مبل، اندازه مبل را محاسبه کنید تا اشتباهی در اندازه ها رخ ندهد. همچنین اگر به صورت انبوه تولید مبل را انجام می دهد باید طبق استانداردهای مختلف اقدام به تولید مبل در مدل های مختلف کنید.

انتخاب بهترین جنس

رویه مبل راحتی یکی از نکات مهم تولید آن است. رویه های مبل معمولا از متریال های مختلف طبیعی و مصنوعی تشکیل می شوند و شما می توانید طبق انتخاب و سلیقه خود یکی از آن ها را با رنگ مورد نظر خود انتخاب کنید. اما توجه داشته باشید که پارچه یا چرمی که انتخاب می کنید دارای جنس باکیفیت و مناسبی باشد.

نوع فوم مورد استفاده در مبل راحتی

یکی از نکات مهم دیگری که در تولید مبل راحتی باید به آن توجه زیادی داشته باشید. مواد مورد استفاده در نشیمن گاه و پشتی مبل است. در این بخش ها همان طور که اشاره کردیم از اسفنج، فوم سرد یا گرم، ویسکوز و غیره استفاده می کنند. در این مرحله از تولید مبل حتما از محل دوخت را به خوبی بررسی کنید تا از نبود هر نوع درز مطمئن شوید. به بخشی زیری مبل نیز دقت داشته باشند تا به طور کاملا با گونی پوشانده شده و محل های دوخت آن بسته باشد.

راحتی مبل راحتی

همان طور که از اسم این مبل ها مشخص است، مهم ترین مشخصه درباره آن ها، راحتی است. به همین دلیل باید در زمان تولید این مبل ها به راحتی آن ها دقت زیادی داشته باشد. برای این کار از مواد اولیه نرم اما باکیفیت و بادوامی استفاده کنید و از این طریق توجه مشتریان را به مبل جلب کنید. بعد از تمام شدن تولید مبل، آن را تست کرده و از سفتی فنرهای آن مطمئن شوید. همین طور مبل راحتی نباید خیلی سفت یا خیلی نرم باشد و باید در این باره حد تعادلی داشته باشد. همچنین ارتفاع مبل برای راحتی پاها در زمان نشستن را نیز در نظر داشته باشید.

کیفیت ساخت مبل راحتی

یکی از مهم ترین مسائل در تولید مبل راحتی، کیفیت ساخت آن است. به منظور این که مشتریان زیاد و همیشگی را جذب کنید باید نکات مهم تولید مبل راحتی را رعایت کنید و از این طریق کیفیت ساخت بالایی را ارائه کنید. تولید مبل راحتی باکیفیت یکی از عواملی است که باعث می شود مشتریان اولیه تبدیل به مشتریان دائمی شوند چرا که هر چه قدر محصولات شما باکیفیت باشند به همان میزان مشتریان شما افزایش خواهد یافت. به همین دلیل هیچ موقع کیفیت را در کارهای خود فراموش نکرده و از متریال اولیه مناسب و خوبی استفاده کنید.

سخن پایانی

مبل های راحتی نیز مثل دیگر مدل های مبل دارای مراحل تولید خاصی هستند که معمولا شباهت زیادی به همدیگر دارند و فقط از لحاظ مواد اولیه مورد استفاده، نوع پارچه، شکل ظاهری و دیگر موارد ممکن است متفاوت باشند. برای این که مبل راحتی دارای کیفیت و ساخت خوبی باشد حتما باید به نکات مهم در تولید مبل راحتی توجه کنید. در این مقاله نیز شما را با مراحل و نکات تولید مبل راحتی آشنا کردیم، امیدواریم توانسته باشیم کمک هر چند کوچکی در این زمینه به شما کرده باشیم. از این که تا انتها ما را همراهی کردیم از شما نهایت تشکر و قدردانی را داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا