پانسیون های ایرانی در ترکیه

پانسیون های ایرانی در ترکیه

اکثر کسانی که قصد مهاجرت برای تحصیل را دارند اولین و بزرگترین دغدغه ی آنها هزینه ها و چگونگی کنترل هزینه هاست. تیم ما در سایت خانه آنلاین هم در مورد پانسیون های ایرانی در ترکیه نهایت سعی خود را به کار گرفته تا در این مسیر هر چه سریع تر به خواسته خود برسید.

مسئله محل سکونت حتی در مسافرت های شخصی نیز مطرح بوده و به قول معروف همیشه با ماست. چرا که بخشی بسیار زیادی از درآمد ماهیانه ما صرف اجاره محل سکونت می باشد.

خصوصا برای دانشجویان که بایستی روی تک به تک هزینه های خودبرنامه ریزی داشته باشند. در ادامه و در این مقاله از سایت خانه آنلاین در مورد وضعیت انواع پانسیون در ترکیه اطلاعاتی را در اختیارتان خواهیم گذاشت. در گذشته اکثر مردم پانسیون ها با نام هاستل به یاد می آوردند. ولی بهتر است در ابتدا با معنی و تعریف واژه پانسیون کمی آشنا شویم.

پانسیون های ایرانی در ترکیه

واژه پانسیون برگرفته از کلمه فرانسوی Pension به معنای اقامتگاه یا جای خوابی برای افراد به صورت روزمره، ماهانه و یا سالیانه می باشد و همه ی افراد ساکن آن پانسیون حق داشتند از وسایل آن جا به صورت مشترک بدون اجازه استفاده کنند.

در تفاوت پانسیون و خوابگاه باید اینگونه بگوییم که اعضای خوابگاه را یک گروه افراد هم صنف دارای شغل یکسان مثلا دانشجو یا کارمندان یک کارخانه و یا افراد نظامی یک پادگان تشکیل می دهند. ولی در پانسیون افراد مختلف با مشخصات و شغل های متنوع بدون هیچ سنخیتی نسبت به یکدیگر در کنار هم در یک خانه مشترک میتوانند زندگی می کنند.

کشور ترکیه امروزه در بورس مسافرت های مهاجرین برای تحصیلات و توریستی و گردشگری قرار گرفته و همچنین با سیاست ها و برنامه ریزی های خود توانسته فضایی مناسب برای تحصیل، سرمایه گذاری، کار و … گرد هم آورد.

نرخ پانسیون ها برای اجاره یک روز کامل به طور میانگین در شهر های مختلف مبلغی در حدود ۳۰ لیر ترکیه می باشد. مشتریان  اعم از مهاجرین و گردشگران و حتی دانشجویان میتوانند با هزینه کمتر نسبت به اجاره روزمره به صورت هفتگی یا ماهیانه تخت خود را رزرو کنند. البته که پانسیون های جداگانه برای مردان و بانوان تدارک دیده شده است.

بعضی از آنها دارای اتاق مخصوص متاهلین و یا سایر افراد که میخواهند جدا از بقیه باشند را هم به صورت جداگانه در نظر گرفته اند. اگر قصد مسافرت توریستی به ترکیه را داشته باشید میتوانید بر روی اقامت در پانسیون ها هم حساب باز کنید.

چه از نظر ایمنی و چه از نظر کنترل بحث هزینه پانسیون ها میتوانند گزینه مناسبی باشند. در همه شهرها و نقاط مختلف کشور این نوع پانسیون ها وجود دارند. حتما قبل از سکونت در محل مورد نظرتان دقت کنید که مجوز قانونی را دارا باشد.

مزیت ها و معایب پانسیون

مزیت ها و معایب پانسیون

زندگی و اقامت در پانسیون ها نه تنها در ترکیه بلکه در تمام نقاط جهان مزایا و معایب خود را دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم.

مزیت های پانسیون در ترکیه

 1. هزینه های پایین: در پانسیون ها شما می توانند به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه تختی را برای خود رزرو داشته باشید که نسبت به آپارتمان ها و هتل ها با صرفه تر است.
 2. امکانات کامل: در صورتی که قصد دارید مدت کوتاهی در تورکیه حضور داشته باشید پانسیون ها میتوانند مناسب ترین گزینه برای اقامتتان باشند.
 3. شناخت افرادجدید: اصولا در پانسیون ها از اقصی نقاط جهان افرادی حضور دارند که در انجا میتوانید رفیق جدیدی از سایر کشور ها پیدا کنید.
 4. آشنایی با اداب و رسوم جدید: آشنا شدن با یک نفر از سایر کشور هر شما را با فرهنگ و آداب آنان نیز آشنا خواهد کرد.

معایب پانسیون در ترکیه

در کنار مزیت های اشاره شده پانسیون های ترکیه معایبی نیز دارند که عبارتند از:

 1. شلوغی: در کشور ترکیه بیشتر مواقع سال یا بهتر است بگوییم در هر چهار فصل توریست ها موجب به شلوغی پانسیون ها میشوند. حضور دارند.
 2. خدمات پایین: پانسیون ها نسبت به هتل ها و خوابگاه ها و آپارتمان های اجاره ای می توان گفت از خدمات پایین تری را دارا هستند.
 3. امنیت پایین: امنیت موجود در بعضی از پانسیون ها در مقایسه با سایر اقامتگاه ها و هتل ها بسیار پایین است.
 4. تفاوت فرهنگی: یکی از مزایای پانسیون ها شناخت افراد جدید با وجهه فرهنگی متفاوت است که گاهی اوقات باعث بروز مشکلاتی میشوند.
 5. حریم شخصی: در پانسیون ها به علت ازدیاد افراد در یک مکان معمولا حریم شخصی رعایت نمیشود.
 6. امکان سرقت: در برخی پانسیون ها گاها دیده شده که اشیاء و کالای های گرانقیمت مشتریان توسط افراد ناشناس و برخی از ساکنین به سرقت رفته است. باید اعتراف کرد که این مورد غیر قابل کنترل برای مدیریت پانسیون می باشد.

امکانات پانسیون ها در ترکیه

امکانات پانسیون ها در ترکیه

اکثر پانسیون ها در ترکیه میشود گفت تمامی امکانات زیر را برای مسافران خود تدارک میبینند:

 1. تلویزیون و یا نمایشگر های ال ای دی و ال سی دی
 2. یخچال های کوچک و مشترک
 3. خشک شویی و یا رخت شور خانه
 4. سرویس صبحانه خوری و ناهار خوری برای مسافران
 5. اینترنت وای فای رایگان و …

هاستل چیرز Cheers Midtown معروف ترین پانسیون ترکیه

یکی از بهترین پانسیون و اقامتگاه های موجود در ترکیه که مورد استقبال گردشگران و دانشجوبان ایرانی نیز بوده و در سایت های مختلف به تعریف و تمجید از آن پرداخته شده است پانسیون هاستل یا پانسیون چیرز نام دارد.

برآورد هزینه  معادل یک شب اقامت در این هاستل با امکانات وای فای پرسرعت، پارکینیگ، اتاق های خانوادگی مخصوص متاهلین و برای هر نفر به مبلغی در حدود 14 لیر، بصورت  هفتگی مبلغی نزدیک 78 لیر و بصورت ماهیانه مبلغی در حدود  347 لیر ترکیه میباشد.

برای برای اینکه یک انتخاب درست و به صرفه از پانسیون های میدان تکسیم، و یا هر پانسیون دیگری در شهر استانبول، داشته باشید باید ابتدا انتظارات و سطح خواسته ی خود را به عنوان یک مسافر از اقامتگاه مورد نظر کاملا شناخته و از قبل مشخص کرده باشید.

علیرغم وجود تخت های دونفره و اتاق های با تخت بیشتر در پانسیون، باز هم این اقامتگاه رو نمیتوان مناسب زوجین دانست. مگر اینکه بصورت خانوادگی و بسنده کردن به تخت های موجود اتاق بزرگ مشترکی را در اختیار بگیرند.

معمولا این نوع اقامتگاه ها بیشتر مناسب آقایان میباشد چرا که آزادی و استقلال فکری بیشتری دارند و زندگی مشترک با غریبه ها و حتی با افراد ناشناس نمیتواند برای انها زیاد سخت باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا