پردرآمدترین شغل های ترکیه

پردرآمدترین شغل های ترکیه

اصلی ترین دغدغه هر فردی که قصد مهاجرت و اقامت ترکیه را در سر دارد بحث کسب و کار و درامد است. به همین دلیل هم تیم ما در سایت خانه انلاین تمام تلاش خود را به کار گرفته تا شما عزیزان یک اشنایی کامل با پردرآمدترین شغل های ترکیه و میزان درامد نسبت به شغل های مختف را بدانید و اگاهی لازم را داشته باشید.

کار در ترکیه

ترکیه قوانینی را برای کار و چگونگی اشتغال به کار را در این کشور وضع کرده که باید آشنایی لازم را بدست بیاورید. در کشور ترکیه شما به عنوان یک فرد خارجی باید اول از همه بتوانید برگه حق اشتغال به کار یا همان ورک پرمیت را اخذ کنید تا بعد از ان اجازه درامد زایی داشته باشید. این برگه همان مجوزی و امتیاز برای داشتن کسب‌وکار در این کشور است. میدانیم که ایرانی‌ها برای حضور در این کشور نیازی به دریافت ویزا ندارند. اما به هر حال باید اقامت موقت خود را به این کشور ارائه کرده و سپس با کارت اقامت و ارائه مدارک لازم امکان کار در این کشور را خواهند داشت. پس آموختیم که اولین قدم برای امکان کار در این کشور، داشتن اقامت موقت یا دائم است. میتوانید در صورت لزوم با خرید یا اجاره خانه در ترکیه کارت اقامت یک‌ساله و موقت این کشور را دریافت کنید.

در مرحله اخر شما می‌توانید با حضور در اداره کار و امنیت اجتماعی ترکیه، اقدام به دریافت مجوز کارتان بکنید. اگر برای فرد دیگری مشغول به کار هستید هم می‌توانید قرارداد خود را بعد از یک سال و بعد دریافت مجوز کار به مدت‌زمان حداکثر ۳ سال هم تمدید کرده و به کار خود ادامه دهید.

ولی توجه داشته باشید که افرادی که به‌ عنوان گردشگر به ترکیه میروند برای اینکه اجازه کار داشه باشند باید ویزای کاری بگیرند. یا اینکه می‌توانند بعد از اتمام اقامتشان در ترکیه  از این کشور خارج شده و دوباره پروسه ورود خودشان را به این کشور تکرار کنند. یکی از شغل های پر طرفدار در ترکیه و سایر کشور های جهان انجام کارهای دانشجویی است.

دقت داشته باشید که تمام مطالب بالا به‌منظور کار تمام‌ وقت و اقامت برای کار در کشور ترکیه است و اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید با همان کارت دانشجویی اقامت موقت خود می‌توانید تا پایان مدت زمان تحصیلی خود به انجام کارهای دانشجویی بپردازید و مشکلی وجود نخواهد داشت.

شغل‌های پردرآمد برای خانم‌ها

شغل‌های پردرآمد برای خانم‌ها

در کشور ترکیه، کارکردن برای خانم و آقا چندان تفاوتی با همدیگر ندارد و همان شغل‌هایی که برای آقایان وجود داشته و درامد خوبی نیز دارد برای خانم‌ها نیز به همین صورت وجود دارد. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که تنها افرادی صلاحیت کار کردن در برخی از کارهای دولتی، بیمارستانی، دفاتر قانونی و موارد این چنین را دارند که یا شهروند خود این کشور بوده یا به‌ عنوان یک خارجی، حق شهروندی و پاسپورت و اقامت این کشور را اخذ نموده باشد. در غیر این صورت، در این شغل‌ها مشغول شدن امکان‌ پذیر نخواهد بود. یکی از اولین و ضروری ترین کارهایی که باید برای کاریابی در کشور ترکیه انجام دهید، یادگیری زبان ترکی استانبولی است.

اگر به زبان رسمی مردم و کارفرمای خصوصی خود مسلط باشید، استخدام راحت‌تری را تجربه کرده و شانس موفقیت شما در شغل مورد نظر طبیعتا افزایش خواهد یافت. علاوه بر زبان ترکی آموزش سریع زبان انگلیسی هم شرایط بهتری برای شما ایجاد می‌کند، اما صرفاً این شرایط مناسب برای شرکت‌ های بین‌المللی و یا کالج های این کشور است و محدود به کارهای انگلیسی‌ زبان خواهد بود. شما با یادگیری زبان ترکی بافرهنگ و محیط زندگی روزمره کشور ترکیه نیز بیشتر آشنا شده و در زمینه کاری هم قطعا موقعیت‌ هایی را میتوانید کسب کنید.

لیست مشاغل پردرآمد کشور ترکیه

پزشکی، متخصصین جراحی و دیگر مشاغل مرتبط با آن، دارای حداقل درآمد و سوداوری ماهانه ۱۴ هزار لیر تا ۴۵ هزار لیر در ترکیه تخمین زده میشود و مانند ایران، جزو پردرآمدترین مشاغل در این نیز محسوب می‌شود. قاضی‌های دادگاه ها و دادسرا ها هم در این کشور مبلغ ماهیانه بین ۱۲ هزار لیر تا ۳۸ هزار لیر به طور خالص دریافتی دارند. وکالت و قبول پرونده های مختلف هم، ماهانه ۱۰ هزار الی ۳۱ هزار لیر دریافتی حداقلی را تجربه می‌کنند.

مدیران بانک‌ها مثل کشور خودمان در این کشور نیز دارای مقام اجتماعی بوده و با درآمد ماهانه ۱۰ هزار لیر تا ۲۹ هزار لیر جزو مشاغل پر درامد محسوب میشود. اساتید دانشگاه های خصوصی و عمومی هم در این کشور درآمد ۷ هزار تا ۱۸ هزار لیر به همراه دارند. خلبان‌های این کشور نیز درامد خوبی را تجربه میکنند و بطور میانگین ماهانه ۵ هزار تا ۱۸ هزار لیر حقوق دریافتی دارند. و در دست اخر هم مدیران بازاریابی که درامد قابل قبولی بین ۵ هزار تا ۱۶ هزار لیر دارند.

طبق آخرین امار منتشر شده از پردرآمد ترین و بهترین مشاغل روز ترکیه مدیران اجرایی شرکت ها و موسسات سالانه ۱۰۰ هزار دلار درآمد و یا بشتر را تجربه میکنند بعد از این قشر از جامعه باید مشاورین، حسابداران و ارائه‌ دهندگان خدمات تخصصی و فوق تخصصی را با درآمد سالانه ۷۵ هزار دلار و بیشتر را قرار دهیم.

متخصصین حوزه شبکه و مدیریت داده‌ ها هم میانگین درامد بالایی را رقم زده اند و درآمد سالانه ۷۲ هزار دلار و بیشتر را تجربه می‌کنند. در این بین افراد خاصی که به تبلیغات، رسانه و سیستم‌ های ارتباطی مشغول بوده اند هم، مبلغ سالانه ۶۷ هزار دلار و بیش تر را رکورد زده اند. برخلاف ایران اشخاصی که به کشاورزی و جنگل‌ داری مشغول هستند درامد نجومی و باور نکردنی ۶۱ هزار دلار در ماه و بیش تر را تجربه میکنند. رشته تخصصی کنترل مالی و استراتژی امور مالی با مبلغ 59 هزار دلار و بالاتر نیز جایگاه بعدی را به خود اختصاص داده است.

مدرس زبان‌ های خارجی در ترکیه

مدرس زبان‌ های خارجی در ترکیه

یکی از پرطرفدارین ترین مشاغل با درامد بسیار مناسب در جای جای دنیا و کشور ترکیه مدرس زبان‌ های خارجی است. شما در صورت رغبت و علاقه البته کمی استعداد می‌توانید از سطح پایین یا المنتری شروع کرده و در ادامه کلاس ها و شغل خود را تخصصی تر نمایید. هرگاه که مهارت شما در ایجاد ارتباط و تعاملات اجتماعی در ترکیه افزایش یافت و توانستید برای خود نام و نشان بیابید خواهید توانست یک موسسه یا مرکز اموزشی نیز برای خود دست و پا کنید. تأسیس یک مؤسسه در زمینه آموزش زبان در اکثر مناطق در کشور های مطرح جا افتاده و موفقیت در ان نیز تضمینی خواهد بود.

ترجمه و تولید محتوا

از جمله مشاغلی که در جهان شناخته شده است و اخیرا هم جایگاه مناسبی کسب کرده شغل ترجمه و تولید محتواست. شما می‌توانید با افرایش مهارت خود در گرامر و ساختار شناسی یک زبان اقدام به شروع این کار نمایید و محتواها و ترجمات مورد نیاز سایت‌ها و شرکت‌های مختلف را انجام دهید. شما در ابندای این کار در ترکیه باید مهارت‌های زبان ترکی خود را ارتقا دهید. تا در سطح قابل قبول تولید محتوا انجام دهید. انتشارات و مجله های معتبری هم در این کشور وجود دارند که در ارتقای این نوع مشاغل موثر بوده و میتوانند کمک حال شما هم در این زمینه باشند.

فروش و بازاریابی

اگر مهارت بالایی در زمینه ایجاد ارتباط و باز کردن سر صحبت با دیگران را داشته باشید با تسلط بیشتر روی زبان ترکی و انگلیسی حواهید توانست در این شغل هم به موفقیت دست یابید. متخصصین فروش یا به قول معروف ویزیتور ها در این کشور به درآمد بالایی در ماه دست پیدا میکنند و موقعیت‌ها و فرصت های طلایی ای را برای خود رقم میزنند.

نمایندگی فروش

شما در ترکیه مانند کشور خودمان ایران، هم خواهید توانست مسئول و نماینده فروش یک شرکت را در ترکیه صاحب شده و برای خود شغلی در خور بیابید. شما در این نوع شغل باید به ایجاد بسترهای شغلی و ارتباط میان رده های مختلف یک شرکت را هم در نظر داشته باشید و توجه کنید که و چطور میتوانید همزان با افزایش درامد شرایط بهتری هم برای خودتان رقم بزنید. با پیشرفت در این کار می‌توانید یک تیم فروش منحر به خودتان هم ایجاد کرده و در ادامه تیم خود را در زمینه های مختلف بزرگتر کنید.

پرستار بچه در ترکیه

برخلاف اسم این شغل باید توجه کنید که پرستار بچه در این کشور موقعیت و درآمد خوبی را داراست. شما ابتدا باید تجربه و مهارت ناشی از نگهداری و ارتباط گرفتن با کودکان را بلد باشید این شغل فرصت این را دارد که شما با خانواده های پولدار و مطرح آشنا شوید و زمینه را برای افزایش درآمد و پیشرفت خود فراهم سازید.

سخن آخر

در این مطلب و مقاله تیم ما در سایت خانه آنلاین سعی کرد تا شما را با مشاغل پردرآمد ترکیه آشنا کرده و گزارشات مطرح شده در این باره را خدمت شما عزیزان رسانده باشد. در این مقاله به شغل هایی اشاره شد که شاید از وجود ان بی خبر بودیم شغل هایی که میتواند بسیار بسیار کمک حال هوطنان عزیزمان در ترکیه باشد تا حداقل در کاهش دغدغه های روزمره خود گام مثبتی برداشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا