اگر کیف پول لجر را گم کنیم چه اتفاقی می افتد؟

بعد از گم شدن کیف پول لجر چیکار کنیم

حوزه ارز دیجیتال یکی از حوزه های اصلی شغلی برای بسیاری از افراد در سراسر نقاط جهان به شمار می آید. بسیاری از مردم جهت سرمایه گذاری از انواع ارزهای دیجیتال به جای نقدینگی ها و پول های بانکی استفاده می کنند، این موضوع باعث شده است تا انواع مختلفی از کیف پول های مخصوص آن ایجاد شوند. این کیف پول ها به دو شکل نرم افزاری و سخت افزاری هستند. کیف پول لجر یکی از انواع مختلف کیف پول های مخصوص رمز ارزهای مختلف می باشد که به صورت سخت افزاری است. این کیف پول دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد بنابراین در این مقاله تصمیم داریم تا یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی که ممکن است بسیاری از افراد به آن فکر کرده باشند را پاسخگو باشیم. اگر کیف پول لجر خود را گم کرده اید، در ادامه همراه ما باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم:

به سراغ کلمات کلیدی کیف پول لجر خود بروید

در صورتی که این کیف پول سخت افزاری از دسترس شما خارج شود به هر صورتی، یا گم شده باشد یا دچار خرابی و فرسودگی شده باشد ما برای دستیابی به رمز ارزهای ذخیره شده در آن چه کارهایی می‌ توانیم انجام دهیم؟ از جمله شباهت هایی که این کیف پول با مدل نرم افزاری دارا می باشد داشتن کلمات کلیدی مخصوص است. این کلمات کلیدی معمولاً دارای تعداد متفاوت می باشد که بسته به نوع کیف پول تغییر می کند. معمولاً تعداد کلمات بین ۱۲ و ۱۸ و ۲۴ عدد می باشد. کلمات کلیدی یکی از اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین کلماتی هستند که بعد از تهیه کیف پول باید حتما آن ها را در جای امن و مطمئن پنهان کنید؛ چون آن ها بعد ها در صورت گم شدن یا عدم دسترسی شما به کیف پول، شرایط را در جهت آسان سازی دسترسی مجدد به کیف مهیا می سازد.

رمزهای ارز معمولاً داخل کیف پول ذخیره نمی شوند

یکی از رایج‌ ترین اشتباهاتی که معمولاً استفاده کنندگان از رمز ارز با آن روبرو می شوند، این است که تصور می کنند معمولاً تمامی رمز ارزهای مختلف درون کیف پول ها ذخیره می شوند. اما این یک طرز فکر کاملا نادرست است. درون کیف پول معمولاً چیزی ذخیره نمی شود، بلکه به وسیله آدرس بلاک چین که درون کیف پول وجود دارد رمز های ارز مختلف ذخیره می شوند. در نتیجه در صورتی که شما کیف پول خود را گم کنید، به راحتی می توانید از طریق کلیدهای دسترسی مخصوص به آن ها دسترسی داشته باشید.

پس از گم شدن کیف پول لجر چه باید کرد؟

ممکن است تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که عابر بانک یا کیف پول خود را گم کرده باشید، اما این موضوع ممکن است برای کیف پول سخت افزاری لجر نیز پیش آید. در این حالت معمولاً افراد دچار استرس و نگرانی بسیار زیادی خواهند شد و ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. اما لازم به ذکر است که بگوییم همان طور که کارت های عابر بانک دارای رمز مخصوص به خود می‌ باشند، کیف های پول نیز دارای کلمات دسترسی مخصوص به خود هستند. این کلمات لازمه ورود به کیف پول می باشند در نتیجه در صورت گم کردن آن و دسترسی فرد دیگری به کیف پول آن ها قادر به ورود به درون کیف پول نخواهند بود، چون معمولاً دسترسی های لازم به آن ها داده نمی شود. از جمله نکاتی که باید همواره آن را رعایت کرده باشید این است که کلمات کلیدی مخصوص به کیف پول خود را در مکانی کاملا امن و به دور از دسترسی سایرین قرار داده باشید.

برای دسترسی مجدد به محتویات درون کیف پول چه باید کرد؟

برای اینکه مجدد شما بتوانید به رمز ارزهای درون کیف پول گم شده خود دسترسی داشته باشید، قطعا نیازمند استفاده از کیف پول جدید هستید. برای این کار لازمه این نیست که حتماً کیف پول از شرکت لجر باشد، بلکه در صورت دسترسی به کیف پول سخت افزاری مشابه مشخصات این شرکت می توانید به راحتی تمام رمز ارزهای گمشده خود را مجدداً بازیابی کنید.

از طرفی قادر خواهید بود تا مجددا کیف پول سخت افزاری لجر را تهیه کرده و از طریق آن به راحتی تمامی رمز های خود را به دست آورید این روش نسبت به گزینه قبلی از نظر آسانی و کارآمدی راحت تر است؛ چون معمولاً کیف پول های لجر از نظر مشخصاتی و تولیدی مشابه یکدیگر هستند و بسیار راحت می توانند کار یکدیگر را انجام دهند.

ممکن است برای برخی از افراد امکان دسترسی مجدد به انواع کیف پول های سخت افزاری وجود نداشته باشد برای این عزیزان نیز راه حل مخصوصی سراغ داریم. آن ها می توانند با انواع مختلفی از کیف پول های نرم افزاری که به راحتی درون گوشی های مختلف نصب می شوند، باری دیگر بتوانید از کیف پول لجر خود استفاده کنید. این نرم افزار ها باعث شده اند تا خیلی سریع و فوری بعد از مفقود شدن کیف پول بتوانید مجدداً تمامیه رمزهای خود را به صورت یکجا بازیابی کنید. اما لازم به ذکر است که مانند مدل سخت افزاری شما همواره نیازمند تمامی کلمات کلیدی خواهید بود. نکته مهمی که همواره باید آن را مداوم ذکر کنیم، این است که در صورت عدم دسترسی به کلمات کلیدی شما دیگر قادر به دستیابی به محتویات درون کیف پول خود نخواهید بود، این کلمات کلیدی تنها راه دسترسی شما به آن ها است.

بعد از گم کردن کیف پولتان، سریعا جهت بازیابی رمز های ارز اقدام کنید

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که معمولاً بسیاری از افراد مرتکب آن می‌ شوند، این است که هنگام گم کردن یا دزدیده شدن کیف پول شان به علت این که کلمات کلیدی فقط در دسترس خودشان است عجله‌ ای برای بازیابی آن ها ندارند. معمولاً کیف پول های سخت افزاری ممکن است در دو حالت مختلف گم شوند:

  1. ممکن است شما آن را در نقطه ای نا معلوم گم کرده باشید، در این حالت احتمال این که کیف پول دست شخصی با اطلاعات رایانه‌ ای قوی قرار بگیرد، بسیار کم است.
  2. در صورتی که کیف پول شما دزدیده شده باشد و توسط فردی با اطلاعات رایانه‌ ای ای بالا مانند هکرها افتاده باشد، آن ها با دستکاری کردن سیستم و دستیابی به پین می توانند تمامی کلمات عبور شما را مجدداً بازیابی کرده و به کیف پول شما دسترسی پیدا کنند. در این حالت شما تمامیه رمزهای ارزی خود را از دست خواهید داد. در نتیجه بهتر است بعد از گم شدن کیف پول سریعا اقدام کرده و آن را بازیابی کنید تا امکان استفاده از آن برای سایرین وجود نداشته باشد.

 جهت این کار شما می توانید از کیف پول های نرم افزاری استفاده کنید اما باید به یاد داشته باشید که بعد از بازیابی مجدد آن ها جهت تهیه کیف پول سخت افزاری اقدام کنید، چون معمولاً مدل های نرم افزاری به دلیل مشکلات اینترنتی و هک های مداوم قابلیت نفوذ پذیری بسیار بالایی دارند و به راحتی می توان این کیف پول ها را هک کرد.

آیا روش های گفته شده برای تمامی کیف پول های سخت افزاری لجر قابل استفاده می‌ باشد؟

کیف پول های دارای انواع مختلفی هستند، بنابراین ممکن است اشخاص هر یک از مدل های مختلف آن ها را دارا باشند. اما نکته‌ بسیار مهم این است که تمامی آن ها از یک روش ورود و محافظت شبکه ای برخوردار هستند. یعنی تمامی کیف پول های لجر برای دسترسی مجدد به رمزهای ارز از شما کلمات کلیدی مخصوصی را می خواهند، بنابراین در صورت داشتن آن ها به راحتی می توانید شما به کیف پول مخصوص خود دسترسی پیدا کنید. این روش برای تمامی آن ها اجرا پذیر است و معمولاً با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند.

 تفاوت کیف پول ها بیشتر در جهت کارایی و کارآمدی آن ها است؛ یعنی بیش ترین اختلاف را در جهت خدمات ارائه دهنده خود دارا می باشند برخی از آن ها ممکن است خدمات بیشتر و برخی دیگر خدمات کم تری را ارائه دهند.

بعد از گم شدن و دسترسی مجدد به کیف پول لجر چه باید کرد؟

بعد از این که شما دوباره به تمامی رمزهای ارز خود در کیف پول سخت افزاری دستیابی پیدا کردید، مهم ترین نکته‌ ای که باید همواره به آن توجه داشته باشید این است که مجدداً کلمات کلیدی جدیدی را اعمال کرده و آن ها را در مکانی امن نگهداری کنید. بهتر است که کیف پول را با خود حمل نکنید، در این حالت احتمال دزدیده شدن یا گم شدن آن ها به شدت کاهش پیدا می‌ کند.

حتماً کیف پول های سخت افزاری را جایگزین مدل نرم افزاری کنید؛ چون احتمال هک شدن مدل نرم افزاری نسبت به سخت افزاری بسیار بیشتر است، این موضوع به دلیل دسترسی آسان هکرها از طریق اینترنت به محتویات شخصی شما درون گوشی های موبایل می باشد.

اگر شما هم هر یک از کیف پول های لجر را دارا می باشید می توانید با روش های گفته شده در این مقاله در صورت گم شدن یا دزدیده شدن آن ها برای بازیابی مجدد رمز های ارز اقدام کنید. اما اگر چنانچه مجدداً چنین اتفاقی برای کیف پول شما افتاد، بهتر است کاملاً خونسردی خود را حفظ کنید و تمامی مراحل گفته شده را اجرا کنید تا به راحتی بتوانید تمامی ارزهای خود را بازیابی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا