طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن

بدون شک وقتی که می‌خواهید اقدام به ساخت یک ویلا کنید، اول از همه به طراحی آن فکر می‌کنید. در حقیقت طراحی باعث می‌شود که شما هم بتوانید کیفیت کارتان را بالا ببرید و هم خودتان از آن بیشتر لذت ببرید و هم اینکه در نهایت سود بیشتری در صورتِ فروش ویلا داشته باشید. به خاطر همین خیلی از شما به سراغ ویلای مدرن می‌روید اما سوال اینجاست که طراحی ویلا مدرن نیازمند رعایت چه نکاتی است و ما باید چه چیزهایی را در نظر بگیریم تا بتوانیم یک طراحی درست، صحیح و اصولی داشته باشیم‌. در این مقاله ما را همراهی کنید تا در این‌باره برایتان توضیحاتی ارائه دهیم.

ویژگی‌های طراحی یک ویلای مدرن

برای طراحی ویلای مدرن شما باید از ویژگی‌های آن آگاه باشید؛ یعنی قبل از اینکه اقدام به هر گونه طراحی بکنید، باید بدانید که چه ویژگی‌های شاخصی در این ویلاها وجود دارد. در ادامه این ویژگی‌ها را برایتان بیان خواهیم کرد:

سطوح شیشه خور زیاد

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید، این است که در طراحی ویلای مدرن حتماً شما باید یک ساختمان برونگرا داشته باشید؛ یعنی باید بیشترین ارتباط و دید با فضای خارجی به وجود بیاید. در نتیجه ستون شیشه خور باید بسیار زیاد باشد.

استفاده از متریال ساده

نکته دیگری که حتماً باید به آن توجه شود، این است که شما از متریال ساده استفاده کنید. مثلاً خیلی راحت می‌توانید سیمان سفید را برای نما به کار ببرید که هارمونی و هماهنگی زیادی هم با هر سبک ویلایی ایجاد می‌کند.

دوری از تزییناتِ زیاد و شلوغی

مورد دیگری که در طراحی ویلای مدرن باید به آن اشاره شود و در سبک معماری هم بسیار  اهمیت دارد، این است که طراحی خطوط تیز و صاف می‌تواند گزینه مناسبی باشد. حتماً از تزیینات تجملگرایانه، خودتان را دور کنید و سادگی و بی آلایشی حداکثری را تجربه کنید تا یک ویلای مدرن جذاب داشته باشید.

اصول طراحی یک ویلای مدرن

اصول ساخت ویلا مدرن

اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و می‌خواهید برای طراحی ویلا اقدام کنید، بدانید که قوانین و اصولی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید تا کارتان بهتر پیش برود. در این مقاله ضوابط طراحی اصولی ویلای مدرن را به شما توضیح خواهیم داد.

محل و لوکیشن ساختِ ویلا

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که برای طراحی ویلای مدرن نیاز به بررسی کامل مکان ساخت ویلا است؛ یعنی باید بدانید که محل ساخت و ساز و احداث ویلا باید کجا باشد. باید به ویژگی‌های زمین و محل ساختن ویلا دقت کنید که با خواسته و نیاز شما کاملاً جور در بیاید. مثلاً باید بدانید که محل ساخت شیب‌دار است یا خیر، خاک آن سفت یا نرم است و در کل چه ویژگی‌های دیگری دارد.

در نظر گرفتن رنگ

رنگ هم بخش مهمی از تزئین و طراحی داخلی ویلای مدرن به حساب می‌آید. شما باید حواستان به قوانین استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی باشد. رنگ‌های متضاد، مکمل یا منوکروماتیک می‌تواند حس خوبی به ساکنین ویلای مدرن بدهد.

نورپردازی

نکته دیگری که در طراحی ویلای مدرن می‌تواند خیلی مهم و اساسی تلقی شود، این است که حواستان به نورپردازی باشد. در واقع شما با نورپردازی مناسب می‌توانید هم رضایت ساکنین را بالا ببرید و هم یک سبک مدرن و کاملاً استاندارد داشته باشید. در واقع محل نصب منابع نوری باید کاملا مشخص و دقیق باشد و همه چیز با یکدیگر همخوانی داشته باشد تا کاربرد فضا با توجه به نورپردازی که در آن انجام شده، مشخص شود.

ایجاد یک فضای کاربردی

زمانی شما می‌توانید یک ویلای مدرن و جذاب را طراحی کنید که فضا کاملاً کارآمد و کاربردی باشد؛ یعنی طراحی برای هر اتاق با هدفی مشخص و تعیین کاربرد آن صورت بگیرد و طراحی و دکورِ هر کدام مختص ویژگی‌های کاربردی آن فضا باشد.

توجه به الگو و بافت

در طراحی ویلای مدرن حتماً باید حواستان به الگو و بافت باشد. منظور از بافت این است که شما کیفیت سطحی متریال‌های مختلف که برای تزئین و دکوراسیون داخلی استفاده میشود را مد نظر قرار دهید که برای انتخاب متریال بسیار اهمیت دارد. اگر می‌خواهید از الگو یا بافت خاصی استفاده کنید یا به دنبال اشکال هندسی مختلف، خطوط شکسته و منحنی هستید، هیچ اشکالی وجود نخواهد داشت و برعکس؛ طراحی شما زنده و پویا به نظر خواهد رسید.

ایجاد تعادل

برای طراحی ویلاهای مدرن باید حتماً حواستان باشد که تعادل را رعایت کنید؛ یعنی باید همزمان از اشکال متقارن و نامتقارن استفاده کنید. با انجام این کار نه تنها تعادل را ایجاد می‌کنید، بلکه جذابیت چشمگیری را هم شاهد خواهید بود.

فضای ذخیره و انباری

در طراحی برای ویلاهای مدرن حتما باید حواستان به طراحی فضایی برای ذخیره‌سازی و انبار هم باشد که بسیار حائز اهمیت است. خیلی‌ها آن را در آشپزخانه یا در زیر زمین طراحی می‌کنند؛ از طرفی شما حتی می‌توانید یک نیم طبقه یا زیر شیروانی طراحی کنید که جنبه ذخیره‌سازی و انباری داشته باشد، فقط باید مراقب باشید که خیلی فضا را شلوغ نکنید.

طراحی خارجی و نما

برای طراحی ویلای مدرن نه تنها باید به فضای داخلی توجه کنید، بلکه طراحی فضای خارجی و نما هم اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع باید هارمونی و ارتباط کامل را به وجود بیاورید و همه چیز را متناسب و هماهنگ با یکدیگر طراحی کنید و روی نمای خارجی سرمایه‌گذاری زیادی داشته باشید.

در حقیقت شما زمانی می‌توانید یک ویلای جذاب و لاکچری داشته باشید که نکات و اصول طراحی را در آن رعایت کنید. لازمه طراحی با کیفیت، آگاهی کامل از نکات اولیه است. ما در این مقاله راجع به طراحی ویلای مدرن صحبت کردیم و برایتان توضیح دادیم که یک ویلای مدرن باید چه ویژگی‌های داشته باشد تا در دسته‌بندی مدرن‌ها قرار بگیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا