چگونه ویزای دبی بگیریم؟

چگونه ویزای دبی بگیریم؟

در این مقاله تیم ما در سایت حانه آنلاین توضیحات مفصلی در مورد چگونه ویزای دبی بگیریم؟ را ارائه خواهد داد پس تا پایان با همراه باشید. پیش از سفر به بعضی از کشور های جهان باید قبل از عازم شدن ویزای آن کشور را دریافت کنید و راهی سفر شوید. دبی یکی از بزرگترین شهرهای کشور امارات و مرکز تجاری این کشور و قلبت تپنده ی ان نیز محسوب میشود که سالانه میزبان گردشگران و مهمانان آسیایی و اروپایی بسیاری می‌ باشد.

دبی در چندین سال گذشته با تلاش فراوان توانسته بین مقاصد گردشگری دنیا برای خود جایگاه مناسبی را کسب کند و یکی از محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری در بین گردشگران کشور خودمان نیز است که به دلایل مختلفی از جمله جاذبه‌ های تفریحی و سازه های بسیار مدرن و شیک بی‌ شمار در جهان شهرت یافته و هر ساله میزبان افراد مختلف از اقصی نقاط جهان است.

دریافت ویزا در سفرهای خارجی معمولا با سوالات و ابهامات زیادی برای هر کسی بخصوص توریسم ها همراه است، همچنین افرادی که برای بار اول به شهر دبی یا هر شهر دیگری که بخواهند سفر کنند سوالات زیادی درباره مدارک اصلی مورد نیاز و نحوه کار های اداری دریافت ویزا دارند که در این مقاله از سایت خانه آنلاین تلاش می‌ کنیم به تمامی سوالات شما راجع به این مسائل پاسخ صحیح را ارائه دهیم، پس تا پایان مطالب با ما همراه باشید.

شرایط دریافت ویزای دبی

شرایط دریافت ویزای دبی

طبیعیست که کشور امارات نیز برای اجازه ورود اتباع از سراسر جهان شرط اولیه داشتن ویزا را ارائه داده است و شما اگر در کشور هایی که تعیین شده زندگی میکنید باید ویزای این کشور را دریافت کنید.

کشور امارات برای برخی از کشورهای جهان این ویزا را برداشته یعنی آنها بدون داشتن ویزا میتوانند در ان تردد نمایند که باید توجه داشت این قانون شامل اتباع ایرانی نمی‌ شود و مسافران ایرانی برای سفر به دبی باید پیش از سفر به آن برای اخذ ویزای خود مراحل لازم را طی نمایند.

خوشبختانه امارات و ایران روابط تجاری خوبی با یکدیگر دارند و همین موضوع باعث شده که تقاضا برای سفر به ان توسط اتباع ایرانی افزایش چشمگیری داشته باشد. ایرانی‌ ها با اهداف مختلف مانند تجاری، تفریحی و در مواقع اندکی هم تحصیلی به شهر دبی میروند که تعداد سفرهای تفریحی و توریستی سهم بسیار بیشتری را به خود اختصاص داده است. در ادامه مطالب این مقاله انواع ویزای معتبر دبی و چگونگی دریافت ویزا توضیحات لازم و کافی را ارائه خواهیم داد.

انواع ویزای دبی برای اتباع خارجی

 1. ویزای مخصوصی از نوع توریستی دبی ویژه اتباع خارجی که اهداف گردش و فعالیت‌ های تفریحی دارند به صورت کوتاه مدت صادر می‌ شود و پروسه صدور آن هم زیار زمان بر نیست به علاوه باید بدانید که این ویزا نیز خود انواع مختلفی دارد.
 2. ویزای مخصوص دیگر صرفا برای ترانزیت دبی مختص افراد خارجی صادر م ی‌شود که به نیت صرفا تردد به کشور ثالث یا سوم قصد عبور از راه های این کشور مثلا کشور امارات و شهر دبی را دارند.
 3. ویزای کار نیز بسیار نام آشنا بوده و در دبی نیز ویژه اتباع خارجی مشغول به کار در خاک امارات و شهر دبی با توجه به ضوابط خود صادر میگردد.
 4. ویزای تحصیلی دبی نیز امروزه رونق زیادی را تجربه میکند و برای آن دسته از اتباع خارجی است که می خواهند تحصیلات عالی و یا همان ادامه آکادمیک خود را در یک مرکز آموزشی در این شهر و کشور ادامه دهند.
 5. ویزای تجاری این شهر را نیز باید برای قشر خاص جامعه یعنی تجار، مدیران عامل شرکت‌ ها و صاحبان کسب و کارها در نظر بگیریم.

مراحل دریافت ویزای توریستی دبی

برای در دست داشتن این نوع ویزا باید از طریق یک شرکت معتبر و ثبت شده گردشگری اقدام کنید و به صورت فردی و شخصی هرگز نمی توانید ویزای تورییستی آن را اخذ کنید. شرکت های گردشگری محتلف و مطرحی می توانند کمک حال شما در دریافت اخذ ویزا باشند فقط کافیست یک سرچ کوچک در بین این شرکت ها داشته باشید. پس از تکمیل مدارک و ارسال آن ها توسط شرکت مربوطه در مدت زمان کوتاهی ویزای توریستی شما صادر خواهد شد.

آخرین تغییرات ویزای امارات ۲۰۲۳

در روزهای آغازین سال میلادی جدید و پایان هر سال طبق برنامه ریزی های مطرح شده اداره مهاجرت و گردشگری هر کشور تغییراتی را در نحوه صدور ویزای خود برای خواهانش از کشور های مختلف در نظر میگیرد دولت امارات متحده عربی هم با توجه به سیل گسترده توریسم از این قاعده مستثنی نبوده و در روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۳ تغییرات شامل توریست های کشورمان را نیز اعلام کرده است. در این تغییرات نهایی اعمال شده یک سیستم جدید برای دریافت ویزا و همچنین امکان تمدید ویزا برای افراد خواهان اقامت تا ۶۰ روز را نیز در آن اضافه کرده است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی

مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی مثل هر کار اداری دیگر باید برخی مدارک را هنگام مراجعه به سفارت همراه خود داشته باشید تا مدت زمان صدور کمتر شده و مراحل اصلی آن نیز در نمایندگی این کشور انجام شود. آن دسته از مدارکی که باید همراه داشته باشید با توجه به قصد شما از سفر به این کشور باهم فرق دارند ولی اصلی ترین مدارک مورد نیاز در پایین اشاره شده اند.

 • اسکن بصورت رنگی از گذرنامه و با حداقل شش ماه اعتبار
 • اسکن بصورت رنگی از شناسنامه و کارت ملی ایران
 • کپی بلیط هواپیما پس از تایید شدن ویزا
 • 2 قطعه عکس گذرنامه
 • کپی برگ رزرو هتل در مقصد پس از تایید ویزا
 • کپی بیمه درمانی پس از تایید ویزا
 • کپی گواهی تست منفی کرونا آن هم پس از تایید ویزا
 • و در آخر نیز باید فرم ویزای توریستی امارات را با دقت تکمیل نموده و تحویل دهید.

در جهت آسان نمودن مراحل گرفتن ویزای توریستی دبی شما به راحتی می توانید تمامی مدارک را به صورت آنلاین و از درگاه های تعیین شده به مسئول کارگذار ویزای دبی در هر شرکتی که عضو باشید میتوانید ارسال کنید و یا حضوری به طرف قراردادتان در شرکت مربوطه تحویل دهید.

برای گرفتن ویزا حتما در ابتدای کار باید نوع ویزای خود که شامل ده روزه، یک ماه سینگل یا مالتیپل، دو ماهه سینگل و یا مالتیپل است را باید تعیین کنید و سپس مراحل دیگر را طی نمایید. معمولا اگر مشکل خاصی پیش  نیاید بعد از ۳ روز کاری ویزا برای فرد متقاضی صادر مخواهد شد.

با آنلاین شدن اکثر خدمات این ویزا نیز به صورت الکترونیکی صادر می شود و لازم نیست به صورت حضوری در سفارت امارات متحده عربی حاضر شوید. بعد از پرواز از ایران در فرودگاه دبی انگشت نگاری از شما گرفته میشود و اجازه ورود خواهید یافت.

ویزای الکترونیکی امارات

هر چند که هنور در بسیاری از کشور های آسیایی و برخی از کشور های اروپایی ثبت ویزای آن‌ ها توسط سفارتخانه‌ ها و دستی انجام میگیرد، اما ویزای امارات توسط مراجع مربوطه این کشور به صورت آنلاین و از طریق سایت این نهاد ها انجام میگیرد. ایرانیان عزیز نیز با توجه به این ویژگی میتوانند بصورت الکترونیکی برای صدور ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهند. این نوع از ویزاها همانطور که در مطالب بالا اشاره شد برای اقامت‌ های کوتاه مدت نظیر سفرهای توریستی صادر می‌ شود. در این نوع درخواست نیز برخی از مدارک باید ارسال شوند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

 • اسکن بصورت رنگی از صفحات اشاره شده در سایت از پاسپورت
 • اسکن بصورت رنگی از عکس شفاف خود،
 • اسکن از صفحه اصلی کارت ملی
 • اسکن از صفحه اول و دوم شناسنامه خود
 • ویزای الکترونیکی امارات – شرکت مربوطه

مراحل درخواست آنلاین ویزا الکترونیک امارات

این نوع از درخواست بصورت الکترونیکی برای شهروندان ایرانی در دسترس بوده و به شرط اینکه مدارک و اطلاعات لازم بصورت دقیق و درست ارسال شده باشد میتوانند به سرعت ویزای خود را دریافت نمایند.

برای اینکه کاملا مطئن شوید هیچ مشکلی برای ورود شما به دبی وجود نخواهد داشت حتما چند روز قبل تر از سفرتان برای این نوع ویزا اقدام کنید. چون ممکن است در این نوع از کسب ویزا از طرف دولت امارات درخواست شما رد شود و یا مدارک شما به طور کامل ارسال نشده باشد در این صورت هم باید دوباره هزینه مربوطه را پرداخت نمایید تا دوباره بررسی شده و در صورت تایید نهایی ویزای شما صادر گردد.

تیم ما در خانه آنلاین نهایت سعی خود را در این مقاله به کار گرفته تا شما هموطنان عزیز بدون کمترین مشکلی ویزای مربوطه خود را دریافت نمایید. البته اگر قصد شما برای سفر به دبی یا هر شهر دیگر جدی باشد علاوه بر مطالعه مقالات مربوطه حتما مدارک گفته شده در بالا را تکمیل نمایید و در صورت امکان یک مراجعه حضوری به شرکت و سازمان مربوطه را نیز داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا