شرایط دریافت ویزا لبنان

شرایط دریافت ویزا لبنان

کشور لبنان را در حقیقت به خاطر داشتن مناظر طبیعی چشم نواز، میراث فرهنگی و فوق العاده غنی تاریخی حتما باید از نزدیک ملاقات کرد. تیم ما نیز در سایت خانه آنلاین در این مقاله شرایط دریافت ویزا لبنان و انواع ویزای لبنان را خدمت شما هموطنان عزیز توضیح خواهد داد.

پس تا پایان با ما همراه باشید. در سفر هر کس یرای اولین بار به لبنان بازدید از جاهای دیدنی بیروت مانند موزه ملی و کلیسای بانوی ما قطعا باید در اولویت برنامه او باشد.

انواع ویزای لبنان

انواع ویزای لبنان

این کشور با توجه به برنامه ریزی های شکل گرفنه برای ویزای دو یا چند جانبه با کشور های مختلف در برخی موارد باعث لغو روند ویزا می شود.

کشور هایی خاصی در سطح دنیا برای سفرهای کوتاه و برخی دیگر از سفر ها به لبنان نیازی به ویزا ندارند، مانند: الجزایر، آرژانتین، استرالیا، آذربایجان، اتریش و بحرین، و البته ایران.

برای مردم ایران با توجه به قانون کشوری لبنان ویزایی هنگام ورود صادر میشود که تا مدت زمان سی روز معتبر است و تا نود روز دیگر نیز میشود تمدید کرد. همین دلیل هم اکثر مسافران ایرانی می توانند برای مقاصد توریستی بدون ویزا و با خیالی راحت میتوانند به لبنان سفر کرده و لذت ببرند.

البته باید اشاره کنیم که به غیر از قصد سفر برای تفریح و گردش مابقی سفر ها نیازمند ویزا است و مثلا اگر برای کار به این کشور میروید باید ویزای کاری را اخذ کرده باشید. با انواع ویزای لبنان آشنا شوید:

ویزای توریستی لبنان

ویزای توریستی همانطور که از اسمش پیداست صرفا برای تفریح و گردشگری در لبنان صادر می شود و کاربردی ترین و پر خواهان ترین ویزای صادره در این کشور نیز محسوب میشود. اکثر جوامع مختلف دنیا، می توانند برای ورود به کشور لبنان تا حداکثر ۹۰ روز یا متر از سه ماه بدون ویزا حق سفر داشته باشند.

در مواقع خاصی مثل کم بودن اعتبار پاسپورت یک فرد شما نمیتوانید بدون ویزا به این کشور سفر نمایید، در این صورت باید مدارک از قبیل: اثبات تمکن مالی، اثبات محل اقامت، بیمه سفر و بلیط پرواز را ارائه دهید تا حق سفر داشته باشید.

ویزای مشارکت تجاری

ویزای مشارکت تجاری نوع خاص دیگری از ویزاهای صادره لبنان میباشد که در اهدافی مثل شرکت در رویدادها و نمایشگاه های تجاری یا اشتغال توسط این سرزمین ارائه میگردد.

در این مواقع نیز باید برخی مستندات مثل مدارک حمایت مالی یا دعوت از سازمان های حرفه ای را در همراه خود داشته باشید و در ضمن مدارک کافی برای تامین مالی در مدت سفر و محل اقامت نیز باید ارائه گردد.

ویزای بازدید

ویزای ویزیت یا بازدید برای افرادی صادر معتبر است که می خواهند یکی از اعضای خانواده یا فرد خاصی را ملاقات کنند و این امر باد اثبات شود. به منظور این اثبات باید، یک دعوت نامه از فرد مقیم یا شهروند لبنان را ارئه نمایید.

همانند ویزای اشاره شده در مطالب بالا در صدور این نوع ویزا نیز، اثبات تمکن مالی در مدت سفر و ارائه بلیط دقیق در مورد تاریخ و رفت و برگشت، نیز از واجبات امر است.

ویزای فرهنگی، ورزشی یا کنفرانس لبنان

این نوع از ویزا کمی خاص تر و در یک حیطه بخصوص صادر میشود و صرفا برای افراد و فعالیت هایی است که در زمینه های فرهنگی، مسابقات ورزشی یا آموزش و فیلم سازی میخواهند اجازه ورود به این کشور را کسب نمایند.

این افراد موظفند در زمان ارائه درخواست ویزا یک نامه از انجمن های اعزامی و دریافت کننده را نیز همراه سایر مدارک تحویل دهند.

ویزای کارآموزش/ تحصیلات کوتاه مدت

در این نوع از هدف از اخذ ویزا تحصیلات یا کارآموزی با مدت زمان مشخص و معمولا کوتاه در این کشور صدور میگردد. در واقع این ویزا برای مختص محصلان و دانشجویانی بخصوصی است که که با اهدافی چون شرکت در پروژه های دانشگاهی یا موقعیت های خاص کارآموزی قصد ورود به این سرزمین را دارند.

در روند صدور این نوع از ویزا نیز باید دانشجوی متقاضی مدارک خاصی چون برگه تمکن مالی، محل اقامت و نامه پذیرش از کالج مقصد را بتواند تحویل دهد.

ویزای ترانزیت

در مواقع خاصی که افراد مختلف صرفا و فقط برای یک روز (حداکثر ۲۴ ساعت) برای عبور از فرودگاه بین المللی این کشور میخواهد وارد شود، لزومی دارد تا برای اخذ ویزای ترانزیت لبنان اقدام کند.

در قوانین صدور این نوع ویزا شما حق تمدید آن را نهایتا تا ۱۵ روز خواهید داشت و هزینه تمدید این ویزا مبلغی در حدود ۲۵۰۰۰ لیره لبنان در نظر گرفته شده است.

ویزا لبنان بلند مدت

همانطور که در مورد بالا اشاره کردیم این نوع از ویزاها به چندین حالت مختلف تقسیم میشود و مخصوص زمانی است که شما بخواهید برای مدتی بیش از 90 روز در لبنان اقامت داشته باشید پس در این شرایط باید از ویزا های بلندمدت استفاده کنید.

ویزای تحصیلی

این ویزاها صرفا به دانشجویان و قشر محصل داده می شود که قصد تحصیل در یک موسسه آموزش عالی و کالج لبنانی را دارند، یا می خواهند یک دوره زبان یا کارآموزی بخصوصی از گرایش های خود را بگذرانند.

از طرفی، برخی از سو استفاده گران هم از این روش اخذ ویزای تحصیلی نهایت بهره را میبرند و پس از اخذ آن برای اخذ اقامت دائم خود تلاش میکنند.

انگلیسی و عربی دو زبان اصلی دانشگاهی در این کشور به شمار میرود و امکان تحصیل در دانشگاه های آمریکایی و دانشگاه هایی با استاندارد های اروپا که در سالیان اخیر بنا نهاده شده اند در این کشور فراهم است.

برای سهولت در پروسه این نوع ویزا باید مدارک دانشگاهی تحصیلات قبلی و مدارک درست مهارت های زبان انگلیسی خود را به طرق مختلف به دانشگاه مقصد ارسال کنید.

به طور کلی مدارک لازم برای اخذ این نوع از ویزا در زیر آمده است.

  • نامه پذیرش از دانشگاه مقصد واقع در لبنان
  • اثبات تمکن مالی برای هزینه های پیش رو در لبنان

ویزای کار یا جست و جوی کار

ویزای جست وجوی کار برای ایجاد راحتی در کسانی است که در جست و جوی کار ثابت در شرکت های مختلف بسیاری از کشورها و همچنین لبنان هستند و یا قصد اشتغال در کارهای موقت و چند ماه را دارند.

اگر از این قشر افراد باشید هم باید برای ویزای موقت درخواست بدهید؛ چون عملا در این کشور امکان کسب ویزای دائم تقریبا امکان پذیر نمیباشد ولی ویزای موقتی را که در دست دارید میتوانید تمدید کنید.

وضعیت فعلی لبنان را که میدانیم همیشه در حال نبرد و تنش هستند از آنجا نرخ بیکاری در لبنان، به دلیل شرایط فعلی، حتی بیش تر از ایران است، در این وضعیت باید مهارت خاص یا تحصیلات عالی دانشگاهی داشته باشید وگرنه بهتر است برای دریافت این ویزا اقدام نکنید.

همچنین میزان مبلغ تصویب شده برای این ویزا توسط دولت لبنان پنجاه هزار لیره لبنان است و اعتبار آن تنها سه ماه می باشد.

تاییدیه ی وزارت کار لبنان

نامه ای که شما از طرف کارفرما یا شرک ثبت شده ی دیگر در لبنان دریافت خواهید کرد باید (شامل اطلاعات دقیقی از مشخصات روبرو را بتواند پوشش دهد. نام، آدرس و تلفن حامی مالی شما، بازه ی زمانی اقامت در لبنان، اثبات تایید صلاحیت فرد مورد نظر در لبنان)

ویزای تحقیقاتی

این نوع از برگ ویزا به طور مخصوص برای قشر محقق و دانشمند کشورهای مختلف برای انجام پروژه های تحقیقاتی و سایر کارهای علمی در نظر گرفته شده پس برای اقدام برای آن باید از دسته افراد گفته باشید.

راه اخذ ویزای لبنان

راه اخذ ویزای لبنان

از ساده ترین و روبه راه ترین روش های اخذ ویزا برای انواع کشور ها و همچنین کشور لبنان اینست که، باید طی ملاقاتی حضوری در کنسولگری لبنان واقع در تهران، در مورد هدفت و نیت های خود از اقامت و برنامه سفرتان به کشورش به افسر مربوطه توضیح دهید و همچنین در صورت نیاز مدارک مورد نیاز را (که در ادامه آمده است) به کنسولگری بدهید تا مراحلش طی شود.

پس طی مراحل اصلی و چک کردن مدارک در صورتی که درخواست شما قبول شود شما را در جریان خواهند گذاشت. اگر شرایط کاری و مدت زمانی که در لبنان خواهید ماند بیش از زمان اعلام شده باشد باید برای دریافت ویزا اقدام نمایید وگرنه در این کشور دچار مشکل خواهید شد.

انواع روش های موجود برای ویزا در بالا گفته شد و در ادامه نیز به برخی دیگر از مطالبی که قطعا به دردتان خواهد خورد اشاره کرده و توضیحات مفیدی را ارائه مینماییم.

مثل اغلب کشورهایی که ویزا صادر میکنند در اینجا هم باید حداقل بیش از شش ماه اعتبار را گذرنامه شما داشته باشد. برای اهداف به غیر از گردشگری و بیش از 14 روز قطعا باید برای صدور ویزا اقدام کنید.

گذرنامه شما به دلیل تنش های میان کشوری نباشد به هیچ عنوان مهر ویزای اسرائیل داشته باشد. اگر در انجا خانه یا سرپناه معینی برای خود ندارید برای جلوگیری از جریمه شدن باید به اداره امنیت عمومی لبنان اطلاع دهید.

همه مدارک اصلی که در صدور ویزا دخیل هستن باید به یکی از زبان های فرانسه یا انگلیسی و یا هم که عربی باشند تا بتوانید برای ویزا اقدام کنید.

  • اثبات تمکن مالی که از اصلی ترین شروط میباشد
  • اثبات اینکه هزینه های اقامت در لبنان را میتوانید پرداخت کنید
  • مدارک اثبات رزرو هتل و برگه آن
  • داشتن  برگه اصلی بلیط رفت و برگشت به لبنان

مواردی که در بالا اشاره شد از اصلی ترین مدارک و اولیه ترین آنان نیز به شمار میرود.

تیم ما در این مقاله از سایت خانه آنلاین تمام تلاش خود را به کار گرفت تا شما هموطنان عزیز با شرایط دریافت ویزا لبنان و انواع ویزای لبنان و شرایط اخذ آنان آشنا شوید امیدواریم مطالب این مقاله مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا