شرایط و نحوه دریافت انواع ویزای عمان

شرایط و نحوه دریافت انواع ویزای عمان

ایرانیان و برخی دیگر از کشور ها برای مسافرت به کشور عمان قطعا باید از چندین نوع ویزا یکی را دریافت کرده باشند. تیم ما در سایت خانه آنلاین شرایط و نحوه دریافت انواع ویزای عمان را در این مقاله به طور کامل توضیح میدهد.

کشور عمان از کشورهای در حال پیشرفت و توسعه در حاشیه خلیج فارس به شمار میرود و قدرت روز افزون این کشور برهیچکس پوشیده نیست که در شبه جزیره عربستان خود نمایی میکند. این کشور از بوسیله سیستم حکوت داری پادشاهی اداره میشود.

شاید سوال بسیاری از خواستاران سفر به عمان مروارید آسیا این باشد که چگونه ویزای عمان را به راحتی بگیریم. در ابتدا و شروع کار می‌ توانید مدارک خود را به آژانس مسافرتی و شرکت های گردشگری معتبر و ثبت شده که در این زمینه فعال هستند تحویل دهید تا کار اخذ ویزای عمان را برای شما بصورت جدی و قانونی پیش ببرند.

اگر نوع دیگری از ویزا به غیر از توریستی را میخواهید مانند ویزای کار می‌ توانید با ما همراه شوید تا در ادمه به توضیح آن بپردازیم. ابتدا و قبل از شروع توضیحات انواع ویزا باید شناخت نسبی ای از عمان بدست بیاوریم.

درباره کشور عمان

درباره کشور عمان

عمان دارای مرز مشترک با عرب های عربستان سعودی، امارات عربی و یمن است. همچنین این کشور علاوه بر مرز خاکی با عرب ها با کشور ایران هم مرز مشترک آبی دارد. پایتخت عمان، شهر معروف و زیبای مسقط است.

این شهر از بزرگترین شهرهای عمان و مرکز سیاسی اقتصادی این سرزمین نیز محسوب میشود. بطوری که اصلی ترین ادارات و نهاد های حکومتی عمان  نیز در آنجا جای گرفته اند.

زبان رسمی و شناخته شده مردمان شهر عمان و دنیای عرب هم زبان بسیار قدرتمند عربی است و واحد پول این کشور، ریال نام دارد. عمان سرزمینی است که مسافران آن با مشکل زبان مواجه نیستند زیرا به دلیل نزدیکی به ایران و فرهنگ و رسوم مردم ایران، آشنایی لازم را دارند.

ویزای عمان

عمان به عنوان یکی از سرزمین های خلیج نشین در سالیان اخیر توانسته متقاضی ویزای بسیار زیادی برای خود از اقصی نقاط جهان پیدا کند. در حال حاضر عمان جزو معدود کشورهایی است که ارتباط متوسط و قابل قبولی با ایران دارد از همین رو مردم ایران می‌ توانند از انواع ویزای عمان برای ورود به این کشور بهره ببرند.

باید قبول کنیم که اکثر ویزاهای درخواستی برای عمان، ویزای توریستی این کشور میباشد. در سالیان گذشته شرط مصاحبه برای دریافت ویزای توریستی عمان، را حذف کرده اند. اما برای ویزای کار و تجارت، ضوابط و سختگیری ها متفاوت تر است.

ویزای فرودگاهی عمان

این نوع از ویزا خاص بوده و برای اقامت کمتر از 14 صادر میگردد. ویزا فرودگاهی رایگان میباشد و هیچ هزینه ای برایتان در بر ندارد. با توجه به قوانین این ویزا در صورتی که بیشتر از 14 روز اقامت داشته باشید، باید به ازای هر روز اضافه، روزی 10 ریال عمان جریمه واریز کنید.

ویزای ترانزیت عمان

ویزای ترانزیت نیز یکی دیگر از انواع ویزاها بوده و در تمامی کشور های جهان نیز صادر میگردد این ویزا برای افرادی صادر می‌ شود که قصد اقامت موقت یا دائم را ندارند و فقط برای سفر خود، مجبور به توقف یک روزه در کشور مورد نظر می‌ شوند. در پروسه دریافت این ویزا شما باید بلیط نهایی و پاسپورت خود را در کنار سایر مدارم به سفارت مربوطه تحویل دهید.

ویزای کار و ویزای تجاری عمان

یکی دیگر از انواع ویزای مطرح و مورد قبول در سطح جهان و کشور همسایه عمان ویزای کار و ویزای تجاری به شمار میرود. ویزای کار و ویزای تجاری عمان برای آن دسته از افرادی صادر می‌ شود که سابقه و عقبه کاری و در کنار آن تمکن مالی جهت انجام سرمایه‌ گذاری در این کشور را داشته باشند.

برای دریافت این نوع ویزا، فرد خواهان باید دعوتنامه رسمی از کارفرما و یا یک شرکت ارائه دهنده ثبت شده را داشته باشد تا بوسیله آن اقدام برای دریافت ویزا نماید در غیر این صورت نخواهد توانست ویزای مورد نظر را اخذ کند.

طبیعیست که باید با این ویزا یک شغل مناسب با تخصص خودتان در این کشور پیدا کرده باشید وگرنه ادامه اقامت ممکن نخواهد بود. بعد از اتمام مهلت کار و ویزا، چنانچه متقاضی مایل به ادامه کار و اقامت در عمان باشد باید به تمدید ویزای خود اقدام کند و در صورتی که هیچ دلیل غیر قانونی ای نداشته باشد میتواند شغل و زندگی خود را ادامه دهد.

برای اخذ این ویزا هم حتما باید مدارک خواسته شده را به سفارت کشور عمان ببرند و با یک وکیل کارکشته نیز در صورت نیاز مشاوره نمایند.

ویزای تحصیلی عمان

ویزای تحصیلی نوع خاص دیگری از ویزاهای صادره این کشور میباشد که صرفا برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در عمان را دارند، ارائه میگردد. برای اینکه دانشجویان عزیز بتوانند از امتیاز این ویزا بهره مند شوند باید قبل از هر چیزیی از دانشگاه مقصد، تاییدیه کتبی و اجاره تحصیل را دریافت کرده باشند و سپس سایر مراحل را نیز طی نمایند.

بسیاری از دانشگاه‌ های کشور عمان در سطح قابل قبولی قرار دارند که توانسته اند تاییدیه وزارت علوم ایران را هم دریافت نمایند. به این دلیل در سال های اخیر محصلان زیادی هم خواستار ادامه تحصیل در این کشور شده اند. برای اتباع خارجی بسیاری از کلاس ها در مقاطع مختلف کالج دانشگاهی بصورت انگلیسی نیز تدریس میشوند.

کالج های بسیار مناسبی از لحاظ سح علمی در عمان وجود دارند که از میان آن ها، دانشگاه سلطان قابوس و دانشگاه نیوزا و اشرفیه از مابقی شناخته شده تر هستند. برای شروع دوران تحصیلی باید مدارک لازم را در موعد مقرر ارائه دهید تا بتوانید حق شرکت در کلاس ها را نیز کسب کنید.

در ابتدا تمامی مدارک لازم جهت درخواست انواع ویزا را بهتر است مطالعه کرده باشید و در صورت احساس نیاز نیز میتوانید از یک وکیل کار کشته و یا شرکت ها مجاز در سطح کشور مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

قیمت ویزای عمان

قیمت ویزای عمان

قیمت و هزینه اخذ ویزای عمان با توجه به نوع ویزایی که میخواهید اخذ کنید قطعا با یکدیگر تفاوت هایی خواهد داشت. علاوه بر این، شرایط و مدت زمان لازم نیز برای انواع ویزای این کشور تفاوت دارد. واضح است که برای دریافت انواع ویزای عمان، باید هزینه هایی هر چند کم یا زیاد باید پرداخت کرد. هزینه ویزای عمان علاوه بر تفاوت در نوع آن با توجه به قوانین این کشور به نرخ دلار نیز مربوط است.

برای مثال  اگر هزینه و قیمت ویزای یک ماهه توریستی را مورد بررسی قرار دهیم در می یابیم که این مقدار در حدود 28 ریال بوده ولی در عوض هزینه و قیمت ویزا نوع فرودگاهی رایگان میباشد.

ویزای با مدت زمان یک ساله با مهلت 1 ماهه حق اقامت 65 ریال عمان و ویزای مولتی 5 ساله با مهلت 6 ماه حق اقامت 70 ریال عمان می باشد. قیمت‌ های ارائه شده در این زمینه تخمینی و بر اساس آمار های گزارش شده میباشند.

برای اینکه هزینه واقعی ویزای عمان را دقیق و به روز بدانید میتوانید به شرکت ها یا سایر مقالات این سایت نیز مراجعه کنید و یا از سایر سازمان ها و مراکز دیگر به صوت حضوری یا تلفنی مطلع شوید. با توجه به مرز مشترک آبی این کشور با ایران تنها امکان ترد و رفت و آمد بصورت هوایی و با شرکت های هواپیمایی میسر است.

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره شد برای اقامت کمتر از 14 روز در این کشور با توجه به ضوابط و قوانین موجود شما نیازی به اخذ ویزای این کشور نخواهید داشت.

در نوع سفر و نحوه ی صدور ویزا معمولا بصورت آنلاین و سیستمی انجام میگیرد و شما براحتی میتوانید برای کسب انوع ویزا با در دست داشتن مدارک لازم اقدام نمایید.

در ضمن لازم است حتما دقت داشته باشید که درخواست ویزای عمان حتما باید از سوی آژانس‌ های مسافرتی و شرکت های معتبر ثبت شده باید انجام گیرد.

شاید دلیل آن هم این است که درخواست باید بر روی سربرگ و با مهر و امضاء به سازمان های مربوطه کشور عمان داده شود و در متن این برگه نیز حتما باید مبلغ ضمانت نامه برای تضمین بازگشت شما از عمان نیز باید قید شود.

همچنین برخلاف برخی از کشور های مطرح اروپا و آسیا شما نیازی به ترجمه مدارک برای ویزای عمان ندارید و آپلود اصل مدارک کارتان را راه می اندازد. اولیه مبلغی که باید به شرکت مسافرتی و یا هر ارگان دیگر که برای ویزا اقدام میکند مبلغی نزدیک به 4.5 میلیون تومان به پول ایران تنظیم شده است و باید پرداخت گردد.

بعد از اخذ نوع ویزای درخواستی خود باید پایبند برخی قوانین نیز باشید که دچار هیچ مشکلی نشوید. سایت خانه آنلاین در این مقاله تمام تلاش خود را برای توضیح انواع ویزا و نحوه صدور آن به کار گرفت تا شما عزیزان در پروسه سفر خود با اطلاعاتی کافی اقدام نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا