چگونه اسپم اسکور سایت را کاهش دهیم؟

کاهش اسپم اسکور

اسپم اسکور یکی از فاکتورهای مهم در رتبه دادن به وب سایت شما در نتایج جستجو می باشد، به همین دلیل اینکه سایت ما اسپم اسکور پایینی داشته باشم بسیار مهم و حیاتی می باشد. در این بخش می خواهیم بررسی کنیم که چگونه اسپم اسکور سایت را کاهش دهیم؟ پس تا آخر این محتوا با ما همراه باشید.

اسپم اسکور سایت چیست؟

اسپم اسکور Spam Score  نمره‌ای است که توسط برخی ابزارهای تحلیل وبسایت به یک وبسایت داده می‌شود تا نشان دهنده میزان احتمال اسپم بودن آن وبسایت باشد. این نمره بر اساس بررسی‌های مختلفی از جمله محتوای آن وبسایت، لینک‌ هایی که وب سایت شما وارد شده و بسیاری از فاکتورهای دیگر امتیازدهی می شود.

معمولاً این نمره برای سئوی وبسایت مهم است، زیرا وبسایت‌هایی با اسپم اسکور بالا ممکن است در رتبه‌بندی موتورهای جستجو نتایج بدی را بدست بیاورند و یا اگر رتبه خوبی دارند در صورتی که اسپم اسکور آن بالا رفت ممکن است افت رتبه ی شدیدی داشته باشند. علاوه بر این برای کاربران نیز ممکن است از لحاظ اعتماد به وبسایت مورد نظر مشکلاتی ایجاد شود. بنابراین، تلاش برای کاهش اسپم اسکور وبسایت با استفاده از روش‌های مختلف سئویی بسیار حائز اهمیت است.

چه عواملی باعث افزایش اسپم اسکور سایت می شود؟

عوامل مختلفی می‌توانند باعث افزایش اسپم اسکور یک وبسایت شود. برخی از این عوامل را در این بخش باهم مرور خواهیم کرد:

بک لینک های نامرتبط

بک لینک هایی که به وب سایت شما داده می شوند، باید از سایت‌های قابل اعتماد باشند و مرتبط با موضوع وبسایت شما باشند. لینک‌های ورودی نامرتبط یا لینک‌هایی که به صورت اسپمی به وبسایت شما ایجاد می شوند، می‌توانند اسپم اسکور وبسایت شما را افزایش دهند. برای مثال اگر خرید بک لینک خود را از جاهای نامعتبر که لینک های انبوه 1000 یا 2000 عدد به سایت شما وارد می کنند و توسط ربات انجام می شود، این باعث افزایش اسپم اسکور سایت شما خواهد شد.

محتوای کپی شده

استفاده از محتوای کپی شده از وبسایت‌های دیگر، می‌تواند باعث افزایش اسپم اسکور وبسایت شما شود. بنابراین، بهتر است همیشه از محتواهای یونیک و باکیفیت استفاده کنید.

استفاده بی رویه از کلمات کلیدی

اگر شما در محتواها و صفحات وب سایت خود کلمات کلیدی را بیش از حد استفاده کنید و تکرار نمایید می‌تواند باعث افزایش اسپم اسکور سایت شما شود. پس بهتر است از کلمات کلیدی به اندازه و در جاهای مناسب استفاده کنید تا از این طریق امتیاز منفی نگیرید.

لینک داخلی نامرتبط

استفاده از لینک‌های داخلی نامرتبط در محتوای وبسایت، باعث افزایش اسپم اسکور وب سایت شما خواهد شد. بهتر است لینک‌های داخلی را فقط به محتوای مرتبط و مفید بدهید، زمانی که مطمئن بودید که این لینک داخلی برای کاربر شما ارزشمند و مفید است این کار را انجام دهید.

عدم به روز رسانی محتوا

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است اسپم اسکور سایتتان را افزایش دهد عدم به روزرسانی محتواهای سایتتان می باشد. بهتر است محتوای وبسایت خود را به طور مداوم به روز کنید و محتوای جدید و مفید به وبسایت خود اضافه کنید.

از طرفی، عوامل مثبتی مانند بک لینک های مرتبط، محتوای یونیک و مرتبط، لینک‌های داخلی مرتبط و به روز رسانی مداوم محتوای وبسایت، می‌توانند باعث کاهش اسپم اسکور وبسایت شما شوند که به طور مفصل در بخش زیر به آنها خواهیم پرداخت.

چگونه اسپم اسکور سایت خود را در مدت زمان کوتاهی کاهش دهیم؟

چگونه اسپم اسکور سایت خود را کاهش دهیم

برای کاهش اسپم اسکور وبسایت خود، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

استفاده از محتوای یونیک

شاید این مورد برای شما نیز جالب باشد، اگر شما محتوای باکیفیت و جذابی برای وب سایت خود تولید کنید و این کار را به طور مستمر انجام دهید پس از چند مدت اسپم اسکور سایت شما کاهش پیدا خواهد کرد.

استفاده از لینک‌های داخلی مرتبط

چنانچه شما استراتژی قوی و خوبی برای لینک های داخلی خود داشته باشید و لینک سازی داخلی را به خوبی انجام دهید این کار باعث خواهد شد که اسپم اسکور سایت شما کاهش پیدا کند.

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط

استفاده درست و اصولی از کلمات کلیدی در محتوای وب سایتتان می تواند به کاهش اسپم اسکور سایتتان کمک کند. پس در مقالات و محتواهای سایتتان بهتر است با دقت از کلمات کلیدی استفاده کنید و پیشنهاد ما این است که قبل از انجام این کار تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید.

حذف عوامل و فاکتورهایی که خود اسپم بحساب می آیند

بررسی دقیق تمام صفحات وبسایت و حذف هر گونه عوامل اسپم مانند محتوای کپی شده، لینک‌های نامرتبط و… می‌تواند به کاهش اسپم اسکور کمک کند.

خرید بک لینک باکیفیت

اگر به هر دلیلی اسپم اسکور سایت شما بالا باشد شما می توانید با خرید بک لینک باکیفیت و دائمی اسپم اسکور سایت خود را در مدت زمان کوتاهی کاهش دهید. در خرید بک لینک به این نکته دقت داشته باشید که حتما بک لینک دائمی خریداری نمایید زیرا اگر شما بک لینک موقت خریداری نمایید اگر به هر دلیلی پس از مدتی این بک لینک ها حذف شود نه تنها به اسپم اسکور سایت شما کمکی نخواهد کرد بلکه آسیب جدی به سایت شما وارد خواهد شد.

بهینه‌سازی ساختار لینک‌ها

بهینه‌سازی ساختار لینک‌های وبسایت، از جمله استفاده از لینک‌های مفید برای کاربران و جستجوگرها، می‌تواند به کاهش اسپم اسکور وبسایت شما کمک کند.

اجرای یک کمپین حذف لینک

در برخی موارد، ممکن است لینک‌های نامرتبط به وبسایت شما توسط وب سایتهای رقیب به سایت شما داده شود. در این صورت، می‌توانید یک کمپین حذف لینک اجرا کنید و سعی کنید این لینک‌ها را از وبسایت‌های دیگر حذف کنید.

استفاده از ابزارهای تشخیص اسپم

ابزارهایی مانند Moz Spam Score، SEMrush Backlink Audit و Ahrefs Link Explorer می‌توانند به شما کمک کنند تا لینک‌هایی که برای وبسایت شما ایجاد می شود را بررسی کنید و امتیاز اسپم آن‌ها را تشخیص دهید.

دیساوو کردن لینک های مضر

همانطور که می دانید رقیبانی که رقابت سالمی ندارند ممکن است بک لینک های انبوه و مضر به سایت شما بدهند در اینصورت اسپم اسکور سایت شما بالا خواهد رفت، برای کاهش اسپم اسکور می توانید این لینک ها را در گوگل سرچ کنسول یا Google Disavow Tool برای پاک کردن این لینک‌ها استفاده کنید.

در کل، برای کاهش اسپم اسکور وبسایت خود، بهتر است تمرکز خود را بر روی ایجاد بک لینک باکیفیت و قوی، تولید محتوای خوب و مرتبط، بهینه‌سازی سئو وب سایت و بهبود کیفیت لینک‌های ورودی و داخلی وبسایت خود بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا