جاهای دیدنی لبنان

جاهای دیدنی لبنان

هر چند که امروزه با پیشرفت امکانات و قدرت گیری برخی از کشورها شاهد بسیاری از نا آرامی و جنگ در خاورمیانه هستیم اما باید بدانید این موضوع به هیچ وجه نمیتواند از زیبایی ها و جاذبه های این کشورها کم کند. کشور لبنان هم با توجه به جاهای دیدنی لبنان  لبنان بسیار معروف بوده و لقبب عروس خاورمیانه را هم یدک میکشد. در این مقاله هم تیم ما در سایت خانه آنلاین زیباترین و دیدنی ترین جاهای لبنان را خدمت شما عزیزان معرفی خواهد کرد.

در لبنان تفریحات و مکان هایی جای گرفته اند که امتحان کردن و مشاهده آنها قطعا تصورات و تخیلات شما از این کشور را عوض خواهد کرد و تا سالیان سال نیز در خاطر شما خواهند ماند.این سرزمین از کشورهای با ریشه و اصیل آسیا نیز محسوب میشود و بیخود این لقب را به آن نداده اند. پس در سفر خود به لبنان تا حد امکان بگردید و لذت ببرید.

از آن جایی که دیدنی ها و تفریحات در لبنان از تنوع بسیار بالایی برخوردار است، اگر قصد سفر به این کشور را داشته باشید باید چندین روز کامل را برای دیدن آنها صرف کنید بنابراین در ادامه با تیم سایت خانه آنلاین همراه باشید تا با جاذبه های دیدنی لبنان آشنا شویم.

دیر القمر لبنان

همانطور که از نام قشنگ عربی این مکان پیداست، این روستا به عنوان صومعه ای برای نهایت آسایش و آرامش ماه شناخته شده و از ارزش اعتقادی و زیبایی خاصی نیز برخوردار است.

در فهرست اخیر اعلام شده از میراث جهانی یونسکو نام روستای جذاب مارونی خودنمایی میکند علاوه بر این مکان چندین سازه های با قدمت نیز به قدری ارزشمند و تاریخی و زیبا هستند که باعث شده آن ها هم در فهرست آثار جهانی یونسکو خود را ثبت کنند.

اگر شما هم به دیدن مکان های خاص رغبت و تمایل داشته باشید ترتیب دادن سفر یک روزه به کاخ بیت الدین و روستای دیر القمر در لبنان میتواند شما را ارضا کند.

صیدون، صیدا لبنان

صیدون، صیدا لبنان

خیابان و کوچه های باستانی فنقی ها مکانی مملو از فضای تاریخ بوده که در جنوب شهر صیدون جای گرفته است. این منطقه یکی از اعجاب انگیز ترین جاهای دیدنی لبنان خود را شناسانده است که با پیاده روی چند دقیقه ای در آن میتوانید از قلعه های زیبای دریا و خان الفرنج را مشاهده کرده و غرق در آرامش شوید.

یکی از مکان های جالب و قشنگ در این شهر موزه صابون این شهر می باشد که شما می توانید صابون روغن و یا زیتون را به عنوان سوغاتی در کنار سایر لوازم و خرید های خود به ارمغان آورید. در این شهر برای افراد مذهبی میتوان مسجد برگ را نیز نمایش داد تا سفر کاملی را تجربه کرده باشند.

درختان سرو لبنان

سرو برای شهروندان لبنانی ها از قدیم الایام سمبل و نماد غرور می باشد، بنابراین طبیعی است که یکی از بهترین جاذبه ها و تفریحات برای گردشگران بازدید از این سرو های سرسبز و تنومند باشد.

در کوهستان ها و مناطق مرتفع منطقه ای به نام بچار و در ارتفاع ۱۸۴۰ متری جنگلزار و مکانی سرسبز پوشیده از سروهای این کشور نهفته اند که نمیتوان بازدید از آن را از دست داد.

نکته بسیار تعجب برانگیز دیگر اینکه این جنگل ذکر شده به نام الارض رب یا سرزمین خداوند بین شهروندان و خود اهالی لبنان شناخته میشود و در قالب میراث جهانی در فهرست یونسکو نیز توانسته ثبت شود.

بیشتر درختان سرو این منطقه و اکثر نقاط کشور معمولا بسیار با قدمت و اصیل بوده و نزدیک به 2010 سال یا بیشتر سن دارند. جبران خلیل جبران یکی از نویسنده های مشهور و بزرگ لبنانی را شاید بشناسید که در کل دنیا طرفداران بسیار خاصی دارد در این منطقه بچار چشم به جهان گشوده است.

سور لبنان

این منطقه را باید یکی از خاص ترین جاذبه های دیدنی و تقریبا خاص لبنان بدانیم که با رفتن به این نقطه خواهید توانست اماکن های بخصوص و مهیا شده برای اسب دوانی رومیان باستان، در کنار گورستان های قدیمی و همچنین ویرانه های باستانی فنقی را نیز به طور ملموس دیده و تصویربرداری نیز کنید.

این مکان نیز به سبب عقبه تاریخی و اصالت خود توانسته در سال ۱۹۸۴ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.

فاریا در لبنان

این منطقه در سربالایی یک روستا به اسم فارایا، جای گرفته است و در واقع یک منطقه مخصوص بازی و سرگرمی به همراه طبیعت زیباست و یک تفرجگاه خودنمایی میکند. که پیست اسکی آن بسیار زبانزد بوده و در ارتفاع ۲۴۶۵ متر از سطح دریا قرار گرفته است.

به سبب وجود بسیاری از شهروندان و گردشگران در این مکان در کنار آن هتلی بین قاره ای تاسیس شده و در کنار این پیست 43 درجه ای پذیرای توریست ها میباشد. این منطقه توریست پذیر از مرکز شهر زیاد دور نبوده و شما بوسیله سیستم حمل و نقلی این شهر میتوانید تا 40 دقیقه خود را با آن جا برسانید.

در مجاوریت این مکان، روستای گردشگری و باستانی دیگری به نام فقرا واقع شده که در آن یک برج با اصلت و سنتی رومی و همچنین ویرانه های باستانی از یک معبد فنیقی به چشم میخورند.

بیت الدین لبنان

اگر در یک سفر به دنبال زیبایی در کنار فرهنگ و معماری میگردید پس نباید فرصت بازدید از این خانه را در سفر لبنان از دست بدهید.

این خانه یا به عبارت بهتر این کاخ در نوع خود یک شاهکار معماری و هنری باقی مانده از قرن نوزدهم میلادی میباشد که به دستور پادشاه پرآوازه لبنان امیر شبیر دوم و در مدت زمان ۳۰ سال بنا نهاده شده است.

این بنای دیدنی در محدوده نزدیک به شهر قرار گرفته و تقریبا ۴۰ دقیقه از بیروت فاصله ولی دوست داران این بنا به هر نحو ممکن خود را به آنجا میرسانند.

با توجه به حجم زیاد گردشگران در فصل های مختلف و بخصوص فصول جشنواره های فرهنگی و هنری در کنار انواع اجرای موسیقی های زنده و شاد عربی لذت این مکان را بیش از پیش میکند.

همچنین باد اشاره کنیم که موزه های زیادی متشکل از طلا و جواهرات سلطنتی، سلاح‌ ها و همچنین موزه ای از سنگ و موزاییک از دوره های تاریخی قدیمی در این بنا جای گرفته است.

بیبلوس، جبیل در لبنان

بیبلوس را با عقبه تاریخی و قدیمی بودن آن در کنار فرهنگ شهر نشینی باید زبانزد خاص و عام بدانیم که در کل سطح جهان از اولین شهرهای به وجود آمده لقب گرفته است و همیشه افراد و خانواده هایی را پذیرایی کرده و به قولی هیچ وقت خالی از خانوار نبوده است.

این شهر با توجه به اصالت خود رستوران و غذاهای سنتی و بسیار لذیذ عربی را در کنار مناطق زیبای گردشگری در خود جای داده است.

غار جیتا لبنان

غار جیتا یک مکان مهیج و پر از هیجان و بسیار خاص و یکی از جاهای دیدنی لبنان میباشد و در دره ی بسیار معروف و شناخته شده الکهب قرار دارد. با توجه به حضور خیل عظیمی از افراد و گردشگران در مجاورت این غار، باغ وحشی نیز تاسیس شده میتوانید هر دو زیبایی را در چند ساعت یک جا تجربه نمایید.

باید اشاره کنیم که این غار به علت جنگ های روی داده در لبنان و حواشی های زیاد این کشور بسته شده بود ولی به تازگی گردشگران میتوانند از آن بازدید کرده و لذت ببرند. شما از مرکز شهر بوسیله سیستم حمل و نقل مخصوص میتوانید به راحتی خود را به این مکان زیبا برسانید و در واقع دغدغه رفت و آمد نخواهید داشت.

شهر بیروت پایتخت لبنان

شهر بیروت پایتخت لبنان

قطعا تا حالا اسمی از بیروت شنیده اید که در واقع پایتخت و مرکز سیاسی اقتصادی و حتی گردشگری کشور لبنان نیز محسوب میشود. این شهر از دبرباز تا الان عنوان عروس خاورمیانه را یدک میکشد پس با این عناوین قطعا باید آن را جزو بهترین جاذبه ها و مناطق توریسم پذیر لبنان بدانیم.

از جمله اعجاب انگیز ترین دلایل زیبایی آن میشود به ستون ها، مجسمه ها و سنگ فرش های جذاب اشاره کرد و توصیه میشود که حتما از آنها بازدید کنید. پس با خیالی آسوده باید بگوییم که این شهر هر آنچه را که برای یک سفر هیجان انگیز لازم است را در خود جای داده است.

در کنار موارد گفته شده باید به اماکن تاریخی و سازه های منحصر به فرد و همچنین طبیعت بکر و مناظر فوق العاده گردشگری نیز باید اشاره کرد.

بعلبک لبنان

باید در میان تمام موارد بالا که ذکر کردیم نامی از گنجینه ی بسیار باارزش و دیرینه لبنان نیز به اسم بعلبک یاد کنیم که قطعا تصویری متفاوت تر از سایر مناطق را به شما نشان خواهد داد.

در واقع این مکان تعجب انگیز و بسیار رویایی از دو معبد و سازه بسیار قدیمی به نام های ژویتر و باکوس تشکیل شده که معماری بسیار خارق العاده ای از ستون ها و دیواره های قدیمی را در نهایت زیبایی به تصویر میکشد.

به علت بازدیدهای فراوان و میزان محبوبیت بالای این نقطه از لبنان هر ساله و در فصول مختلف جشنواره و برنامه های متنوعی نیز در آن روی میدهد که دیدن آنها نیز خالی از لطف نیست.

با توجه به ویژگی های دیرینه و باستانی این مکان در سالیان اخیر نمایندگانی از میراث یونسکو نیز برای بازدید از این مکان آمده و آن را ثبت جهانی کردند تا یک مکان تاریخی دیگر نیز به افتخارات لبنان افزوده شود.

تیم ما در سایت خانه آنلاین در این مقاله به معرفی بهترین جاهای دیدنی لبنان پرداخت که امیدواریم رضایت شما عزیزان را جلب کرده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا