تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

افراد ما در خانه انلاین نیز با آگاهی بر این موضوع سعی دارد تمامی راه های موجود برای تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان را به اطلاع هم میهنان عزیزمان برساند.

کشور ترکیه به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی خاص هر ساله میلیون‌ ها گردشگر و توریست خارجی را در خود می‌ پذیرد و به‌ درستی یکی از بهترین و زیباترین کشورهای گردشگری در جهان به حساب می‌ آید. همین دلیل نیز باعث شده است تا متقاضیان و داوطلبان زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را داشته باشند.

باید قبول کنیم که داشتن مدرک زبان گاهی میسر نیست به همین علت برخی از افراد سعی در تحصیل بدون مدرک زبان را دارند حال برای تحصیل در کشور ترکیه این سوال پیش می اید که آیا میتوان بدون مدرک زبان در این کشور مشغول به تحصیل شد؟

و اگر جواب مثبت است چه شرایطی برای تحصیل بدون مدرک زبان در این کشور مورد نیاز است.

آیا در ترکیه بدون مدرک زبان میتوان به تحصیل پرداخت؟

آیا در ترکیه بدون مدرک زبان میتوان به تحصیل پرداخت؟

جواب بله است. شما می‌ توانید در این کشور حتی با وجود در دست نداشتن مدرک زبان هم مشغول به تحصیل شوید. چون در این کشور الزامی برای داشتن مدرک زبان جهت تحصیل وجود ندارد.

همچنین باید از دیگر مزیت های تحصیل در ترکیه به هزینه‌ های تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها توجه داشت که کاملاً مقرون‌ به‌ صرفه تر است و دانشجویان فقط باید با دریافت نامه پذیرش تحصیلی تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه ها آغاز نمایند.

برخی از دروس در این کشور به زبان ترکی استانبولی تدریس میشود که شما جهت سهولت پروسه تحصیلی تان باید مدرک زبان ترکی تومر را هر چه سریعتر کسب نمایید.

برای آن دسته از افرادی که خواهان تحصیل در دانشگاه خصوصی هستند باید توجه داشته باشند که مدرک زبان انگلیسی یکی از شروط اصلی برای برخی از دانشگاه های خصوصی به حساب می آید و برای تحصیل در آنها باید در کلاس مورد نیاز زبان انگلیسی شرکت کرده و مدارک لازم را ارائه نمایند.

شرایط تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان

در این شرایط شما در ابتدا باید فرم موجود دانشگاه را به صورت کامل تکمیل کنید و با در دست داشتن ریز نمرات و مدرک دیپلم که باید به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا زبان ترکی باشد آن را به عنوان مدارک اصلی در کنار رزومه خود برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارائه دهید.

باید توجه داشت که مدرک زبان انگلیسی را تنها افرادی که تمایلی برای تدریس به زبان انگلیسی دارند باید ارائه دهند.

بدیهیست که دانشگاهی که مدرک زبان را یک مدرک مهم و اصلی برای شروع تحصیل در نظر دارد را انتخاب کرده باشید، باید در کلاس های آماده سازی برای دریافت مدرک زبان انگلیسی قبل از شروع پروسه تحصیل شرکت کرده و امتیازات لازم را دریافت نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان

جهت تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان در مقطع ارشد باید ازمون ALES را با نمره قابل قبولی پشت سر گذاشته باشید تا بتوانید از این روش برای دریافت بورسیه نیز اقدام کنید.

البته باید توجه داشته باشیم که در دوره هایی مثل مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از دانشگاه ها اصولاً به زبان انگلیسی دروس خود را تدریس میکنند و به همین سبب است که شما باید در ابتدا به نوع دانشگاهی که انتخاب میکنید نهایت توجه را داشته باشید.

میدانیم که برای ثبت نام در مقطع ارشد مدرک زبان انگلیسی نیز تا حدودی وابسته به شرایط تحصیلی مدرک مهمی به حساب می آید و میتواند بر روی دریافت بورسیه نیز تأثیر قابل‌ توجهی بگذارد.

تحصیل در مقطع دکتری بدون مدرک زبان

اگر برای تحصیل در مقطع دکترا میخواهید که به تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان بپردازید باید توجه داشته باشید که اصولاً این مقطع تحصیلی مدت زمانی حدود ۳ تا ۴ سال شاید هم بیشتر ممکن است طول بکشد.

از دیگر شرایط پذیرش در این مقطع لازم است معدل قابل قبول و البته بالا در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشید. همانطور که میدانیم مقالات و سوابق پژوهشی و دستاوردهای علمی مختلف میتواند به بهترین شکل ممکن در افزایش شانس قبولی دانشجویان تاثیر داشته باشد.

تحصیل در مدارس ترکیه بدون مدرک زبان

میدانیم که برای شروع دوره ی تحصیل یک فرد باید از شش سالگی او را آماده نماییم بدین صورت که در سه دوره ی مختلف تحصیلی یعنی ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان یک دوره ی تحصیلی 12 ساله و البته اجباری را باید پشست سر بگذارد.

سپس این فرد میتواند بعد از گرفتن مدرک دیپلم در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه ثبت نام نماید. در مدارس دولتی ترکیه معمولا تمامی دروس به زبان ترکی تدریس میشوند و فقط برای تحصیل در مدارس خصوصی به مدرک زبان انگلیسی نیاز پیدا خواهید کرد.

تحصیل در رشته پزشکی بدون مدرک زبان

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان در رشته پزشکی هم در ابتدا باید مدرک ۱۲ ساله تحصیلات خود به نام مدرک دیپلم را باید ارائه دهید.

مدرک دیپلم جزو مهمترین مدرک های مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ترکیه در رشته پزشکی به شمار میرود. بعد از ارائه ی مدرک دیپلم شما باید ازمون یوس را پشت سر بگذارید به واسطه آزمون ورودی یوس خواهید توانست بدون نیاز به مدرک زبان به رشته ی پزشکی ورود کنید.

البته برخی از دانشگاه های خصوصی تدریس خود را به زبان انگلیسی انجام میدهند و آزمون سات جزء آزمون های مهم ورودی آنها به شمار می آید.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی به ترکیه بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی در ترکیه شرایط زیاد سختی ندارد و شما بدون نیاز به مدرک زبان و فقط با در دست داشتن مدرک زبان تورکی تومر خواهید توانست مهاجرت تحصیلی بگیرید.

همچنین این مدرک باعث میشود در رشته های مربوط که به زبان ترکی تدریس میشوند شما شهریه کمتری را هم بپردازید. به همین دلیل است که ترکیه جمله کشورهایی به شمار میرود که مهاجرت تحصیلی در آن بدون مدرک زبان به راحتی امکان‌ پذیر است.

نحوه گرفتن ویزا برای تحصیل بدون مدرک زبان

شما برای گرفتن ویزا جهت تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان باید تسلط کافی بر ترکی استانبولی را داشته باشید و اگر مهارت لازمه را ندارید باید در دوره های زبان اموزی مخصوص شرکت نموده و با دریافت تاییدیه میتوانید در دانشگاه موردنظر حاضر شوید.

سپس با دریافت نامه پذیرش به ساختمان کنسولگری دولت ایران در ترکیه مراجعه نموده و با تایید این کنسولگری ویزای تحصیلی خود را دریافت خواهید نمود.

این ویزای شما فقط یک سال اعتبار دارد که شما بعد از ورود به کشور ترکیه قبل از اینکه 1 ماه کامل به پایان برسد باید به اداره امنیت این کشور جهت دریافت دفترچه اقامت خود مراجعه نمایید.

از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی در ترکیه میتوان به کپی صفحه اول پاسپورت و همچنین نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی در کنار فرم تقاضای دانشجو اشاره کرد.

سخن آخر

تمامی سعی و تلاش ما در این مقاله این بوده که شما را با شرایط تحصیل در کشور ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان در مقاطع تحصیلی مختلف اعم از مدارس و … به زبانی ساده آشنا کرده باشیم. چون که ترکیه برای ما ایرانیان از جمله کشورهای بسیار مناسب و ایده آل برای مهاجرت تحصیلی به حساب می آید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا