بهترین کالج ها به زبان انگلیسی در ترکیه

بهترین کالج های به زبان انگلیسی در ترکیه

برخی از مراکز آموزشی و کالج های به زبان انگلیسی در ترکیه مطرح نحوه آموزش خود را همسو با دنیا کرده اند به همین جهت هم تیم ما در سایت خانه آنلاین در این مقاله این مراکز آموزشی را خدمت هموطنان عزیز معرفی خواهد کرد.

در طول سال ها، ترکیه خود را به عنوان یک مقصد گردشگری و همچنین یک مرکز رو به رشد برتری دانشگاهی در سطح جهانی مورد خود را معرفی کرده است. اگرچه اکثر دانشگاه های ترکیه نسبتاً سال های زیادی از زمان ساخت انها نمیگذرد، اما با کسب رتبه های مربوطه در ارزیابی های اصولی در سطح بین المللی، به سرعت مورد توجه قرار گرفته اند.

برترین دانشگاه های آموزش به زبان انگلیسی در ترکیه

تحصیل به زبان انگلیسی باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین المللی بتوانند برای زندگی در یک کشور خارجی حق تحصیل راحت را داشته باشند. همچنین به آنها اجازه میدهد در حین مطالعه فرهنگ های گوناگون را نیز کشف کرده و با آنها آشنا شوند.

دانشگاه بوغازیچی

دانشگاه بوغازیچی

این دانشگاه یکی از بهترین کالج های به زبان انگلیسی در ترکیه است که در ابتدای فعالیت خود با نام کالج رابرت در سال 1863 بطور رسمی در استانبول آغاز به اموزش کرد.

این قدیمی ترین کالج آمریکایی نیز است که در خارج از خود ایالات متحده تأسیس شده است. نکته ی مثبت و خاص نسبت به این کالج اینکه از زمان تأسیس، زبان اصلی آموزش انگلیسی بوده است.

با این حال، دانشجویان ممکن است همچنان فرصت یادگیری زبان‌ های دیگر را برای افزایش دانش و ارتباط خود نیاز داشته باشند زیرا ترکی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، یونانی باستان و مدرن، ارمنی، کره‌ای، ژاپنی و غیره را نیز در این مرکز آموزش میدهند.

دانشگاه پرطرفدار و فوق العاده بوغازیجی یک دانشگاه عالی انگلیسی در ترکیه است که امکان تحصیل در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه میدهد.

این کالج سالانه پذیرای هزاران دانشجو و خواهان تحصیل از جای جای دنیا است و حدود 400 دانشجوی بین المللی و متقاضی خارجی را در خود جای داده است.

بسیاری از فوق برنامه های اموزشی نیز دوره های کارشناسی در دانشگاه بوغازیچی ارائه میشوند، از جمله زبان، ادبیات و تاریخ ترکی، زبان ها و ادبیات شناسی غرب؛ زیست شناسی مولکولی و سلولی و ژنتیک؛ علم شیمی و کاربرد ها؛ ریاضیاتو کاربرد ها; آموزش کامپیوتر و علم برنامه نویسی; مهندسی و بسیاری دیگر.

دانشگاه فنی خاورمیانه

در این دانشگاه نیز مانند بوغازیجی مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکترا تدریس میشود. در خصوص دانشگاه فنی خاورمیانه نیز باید بگویم که یکی دیگر از بهترین کالج های به زبان انگلیسی در ترکیه است که زبان اصلی آموزش آن انگلیسی است.

این دانشگاه دولتی در پایتخت این کشور یعنی آنکارا ترکیه است که در سال 1956 تاسیس شده است. دانشگاه فنی خاورمیانه بسیار رقابتی و رو به رشد است و تنها بهترین افراد را در آزمون های مطرح ملی دانشگاه می پذیرد.

سالانه هزاران دانشجو در این مرکز اموزشی سرشناس ثبت نام میکنند و دانشجویان بین‌المللی نیز ممکن است به برنامه‌ های دانشجوی تبادلی بپیوندند تا شانس تحصیل در این کالج فنی و مهندس پرور را داشته باشند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم این موسسه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه میدهد. آنها در یک سال تحصیلی دو ترم را دنبال میکنند و دانشگاه تابستانی و دانشگاه تابستانی بین المللی را برای دانشجویان بین المللی خود نیز ارائه میدهند.

برنامه های در سطح جهانی و کلاس های اموزشی با کیفیت فوق العاده وجود دارد که میتوان در دانشگاه فنی خاورمیانه دنبال کرد، مانند کلاس های مهندسی برنامه ریزی شده، که توسط هیئت اعتباربخشی ایالات متحده برای مهندسی و فناوری در سطح بین الملل نیز تایید شده است.

کلیه رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی مورد تایید آژانس این ایالت میباشد. علاوه بر مهندسی، آنها همچنین برنامه هایی در سایر گرایش های پرطرفدار مانند معماری، هنر، علوم کاربردی، علوم اقتصادی و اداری، آموزش، علوم اجتماعی، انفورماتیک، علوم دریایی و ریاضیات نیز در دستور کار خود قرار داده اند.

دانشگاه کوچ

این کالج نیز مانند دیگر کالج ها از بهترین کالج های به زبان انگلیسی در ترکیه است و در هر سه مقطع از کارشناسی تا دکترا دانشجو میپذیرد.

دانشگاه کوچ یکم تفاوت تر از بقیه بوده و یک دانشگاه غیرانتفاعی، آموزش زبان انگلیسی و یک دانشگاه خصوصی در استانبول ترکیه است. این یک موسسه نوپا است که در سال 1993 تاسیس بنیاد شده است.

این دانشگاه علاوه بر سن کمش به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزشی و علمی ترکیه به ویژه در رشته های پزشکی، مهندسی، علوم، علوم اجتماعی و علوم اداری شناخته شده و شهرت خاصی هم پیدا کرده است.

مانند دانشگاه بوغازیچی و دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه کوچ نیز ترک عادت نکرده و به زبان انگلیسی تدریس میکند. در واقع، تمام برنامه و فوق برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد آن به زبان کشور انگلند و بریتیش ارائه میشود. این کالج همچنین اساتید برجسته در سطح کالج های مطرح اروپایی را در اختیار دارد.

دانشگاه کوچ از 22 رشته و گرایش آموزشی در مقطع کارشناسی در رشته های علوم، علوم اداری و اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی، حقوق، پزشکی و پرستاری شامل میشود.

علاوه بر اینها، دانشجویان ممکن است فرصت‌ هایی برای شرکت در برنامه‌ های دو رشته‌ ای، فرعی، گواهینامه و برنامه‌ های فوق کلاسی را نیز داشته باشند.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی ممکن است در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری پایان نامه یا تز دکترین مانند برنامه های بیزینس، علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم و مهندسی، و علوم بهداشت و درمان شرکت کرده و سواد اندوزی کنند.

دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی استانبول

مقاطع تحصیلی ارائه شده در این کالج نیز کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را شامل میشود. دانشگاه بیلگی استانبول، یکی از اولین دانشگاه های علوم پایه ترکیه و در اصل یک موسسه خصوصی است.

نحوه آموزش و کلاس های تدریس در این کالج مطرح نیز به زبان انگلیسی است. از این رو، دانش آموزان باید مدرکی برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی را ارائه دهند.

در غیر این صورت، آنها باید قبل از تحصیل در برنامه پیش ترم آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کرده و نمره قبولی را کسب کنند. دانشگاه بیلگی استانبول همچنین دارای هیئت مدیریت استعدادهای درخشان درسطح ترکیه و جهان است.

دانشگاه بیلگی هنانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه میدهد.

برنامه های مختلف کارشناسی شامل تبلیغات، معماری، مدیریت هوانوردی، مدیریت های بازرگانی و دولتی، انواع رشته های مهندسی، طراحی بازی های دیجیتال مبتنی بر کامپوتر و … است. آنها همچنین دارای فوق برنامه های تخصصی  برای گرایش های مختلف مانند اقتصاد و امور مالی هستند.

دانشگاه اقتصاد و صنعت TOBB

مقاطع تحصیلی ارائه شده در این کالج نیز شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری میشود.

دانشگاه اقتصاد و فناوری

این کالج به نام و متخصص پرور از جمله دانشگاه های خصوصی و غیرانتفاعی و همچنین یکی از بهترین مراکز آموزش عالی به زبان انگلیسی در ترکیه است.

این دانشگاه در آنکارا، پایتخت این کشور واقع شده و در سال 2003 تاسیس شد آنها همچنین یک پردیس تحصیلی مخصوص دانشجویان ازبک را در ازبکستان تاسیس نمودند.

زبان آموزشی و تدریسی این کالج نیز ترکی و انگلیسی است. این ویژگی به دانشجویان اجازه میدهد تا با هر دو زبان زنده در سطح جهان بیش از پیش آشنا شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا