شرکت های مخابراتی ترکیه

شرکت های مخابراتی ترکیه

شبکه های تلفن همراه و آنتن موبایل همیشه از دغدغه های اصلی همه ی ما بوده حالا اگر در یک کشور خارجی مانند ترکیه هم حضور داشته باشیم با توجه به عدم آگاهی ما به مخابرات این کشور این مشکلات ما میتواند دو چندان شود. تیم ما در سایت خانه آنلاین در این مقاله سعی میکند تا شبکه های مخابراتی ترکیه و نحوه ی کارکرد آن  هارا به اطلاع شما هموطنان عزیز برساند پس ما همراه باشید. در کشور ترکیه سه شرکت به عنوان شرکت های اصلی مخابراتی شناخته میشوند که عبارتند از: تُرکسل، تُرک تِلکام، وُدافون.

آشنایی با شبکه های اصلی مخابرات ترکیه

1- تُرکسل

شاید بتوان گفت که بزرگ‌ ترین و مطرح ترین اپراتور تلفن همراه در ترکیه شبکه مخابراتی ترکسل می باشد. برای تهیه سیم کارت های اعتباری این شرکت تا سال گذشته شما باید مبلغی در حدود 100 تا 120 لیر هزینه بکنید که بخشی از این هزینه در حدود 35 لیر آن به عنوان اعتبار اولیه و منسوب به خدمات مشتریان که شامل بسته ی اینترنت و مکالمه است را شامل میشود. البته در نظر داشته باشید که این مبلغ هزینه ی اولیه با توجه به شرایط می تواند متفاوت باشد یعنی کم یا زیاد تر شود.

تعرفه های شرکت تَرکسل معمولا کمی بالاتر از اپراتورهای دیگر فعال در این کشور می باشد که دلیل آن هم بالا بودن کیفیت خدماتی و سرویس دهی این اپراتور است. البته باید قدمت و سابقه خدمت رسانی این اپراتور را هم از دیگر دلیل بالا بودن نرخ تعرفعه ی آن بدانیم که تقریبا در کشور ما حکم اپراتور همراه اول را دارد.

2- تُرک تِلکام

2- تُرک تِلکام

این شرکت مخابراتی از دو شرکت اصلی دیگر نسبتا ارزان تر بوده و نرخ تعرفه های آن هم مقرون به صرفه تر میباشد. البته وقتی شما هرینه ی کمی پرداخت کنید قطعا از امکانات و سرعت پایین تری هم برخوردار خواهید شد. سیم کارت های تلفن همراه این شرکت مخابراتی شامل 2 نوع بسته اصلی می باشند که نرخ هزینه برای بسته ی نوع  اول مبلغی در حدود 90 تا 100 لیر می باشد که 5 لیر از این مبلغ شامل اعتبار مکالمه اولیه است. هزینه ی بسته ی نوع دوم این شرکت نیز مبلغی در حدود 120 لیر می باشد که دارای 20 لیر از این مبلغ شامل اعتبار می باشد پس متوجه میشویم که بسته ی دوم مزایای بیشتری را برای مشترکین در نظر گرفته است.

3- وُدافون

این شرکت با دو شرکت دیگر در نحوه ی تاسیس و عملکرد کمی متفاوت تر رفتار میکند به طوری که هزینه ی مشخصی برای بسته های خدماتی و همچنین سیم کارت های خود تعیین نکرده است. ولی به طور میانگن هزینه ی سیم کارت های این شرکت مبلغی بین 95 تا 120 لیر می باشد، در واقع این شرکت مخابراتی یک کمپانی معروف در بریتانیای کبیر است که خدمات رسانی خود را در بیشتر کشور های دنیا از جمله ترکیه ارائه داده و بین این کشور ها و شهروندانش خود را به اثبات رسانده است.

با این وجود این شرکت بعد از ترکسل از نظر کیفیت رتبه ی دوم را به خود اختصاص داده که در اینجا به قدرت شرکت ترکسل پی میبریم. برای اینکه در اسفاده از سیمکارت های خود به مشکل نخورید باید توجه داشته باشید که شما بعد از گذشت مدت زمانی در حدود 3 ماه از خرید سیمکارت، باید نسبت به اخذ شماره کیملیک یا همان کارت اقامت خود در کشور ترکیه به مراکز تعیین شده مراجعه و اقدام نمایید تا بتوانید با خیال راحت و به طور دائمی از سیمکار خود استفاده نمایید.

تفاوت در گزینه‌های اتصال به اینترنت در ترکیه

با افزایش تعداد کاربران اینترنت در اقصی نقاط کره خاکی‌، تعداد شرکت ها و افراد ارائه دهندگان خدمات و همچنین گزینه‌ های اتصال نیز هم سو با آن در حال افزایش می باشد. پیچیدگی و تنوع درگزینه‌ های مورد علاقه انتخاب را برای همه کاربران سخت تر می‌ کند. در این مورد‌، تیم ما در سایت خانه آنلاین نکات کوچکی را به شما ارائه می دهد تا بتوانید در نحوه انتخاب مو تعیین تعرفه ها مهارت لازم را بدست آورید.

اگر فعالیت شما از اینترنت فقط برای بررسی ایمیل و وبگردی را شامل میشود، گزینه های اتصال با پهنای باند نسبتاً کم و محدود مانند ۱ مگابیت میتواند برای شما مناسب تر و بصرفه تر باشد. با افزایش خواسته ها و به روز تر شدن ابزارآلات در سطح جهان استفاده از اینترنت‌، نیز افزایش یافته و باید نحوه صحیح اسفاده از آن را یاد بگیریم.

این افزایش خواسته به تعرفه‌ های با سرعت بالاتر و بی محدودیت منجر خواهد شد. پس اگر شما هم مثل میلیون ها نفر دیگر مصرف اینترنت بالایی دارید و آهنگ ها‌، تصاویر و فیلم های مورد علاقه خود را هر روزه پیدا کرده و دانلود میکنید باید سرعت بیشتر و بسته‌ های نامحدودتر نسبت به 1 مگ را انتخاب کنید. برای این کار سرعت اینترنت ۸ مگابیت و بالاتر و ۱۶ مگابیت و بالاتر برای شما مفید خواهد بود.

ADSL چیست؟

ADSL چیست؟

نوع خاصی از اتصال به اینترنت را شامل میشود که با کمک خطوط استاندارد و اصولی تلفن‌، اینترنت پرسرعت را برای کاربران فراهم می‌ کند. این فناوری در استفاده به طور همزمان از داده‌ ها و شبکه‌ های صوتی را برای دوستداران اینترنت فراهم کرده است. همچنین باید اشاره کنیم که با استفاده از این فناوری پرکاربرد سرعت اتصال کاربران نیز افزایش چشمگیری را تجربه کرده و سرعت دانلود و آپلود اینترنت به حد مگابیت رسیده است.

امروزه و با توسعه علمی در همه ی سطوح شاهد توسعه در فناوری های ماهواره ای و فیبری نیز هستیم با این پیشرفت در حوزه اینترنت فناوری های اینترنتی نیز تنوع خاصی را تجربه میکنند و شرکت ها از این پیشرفت نهایت اسفاده را میکند و ترکیبات متفاوتی از تعرفه‌ ها را در یک محیط رقابتی با سایر شرکت ها برای کاربران خود در نظر میگیرد.

اینترنت فیبر چیست؟

اینترنت فیبر یک اتصال جدید و نوآوری شده برای جریان داده ها به شمار میرود. در این نوع انتقال داده به جای استفاده از کابل ها از یک زیر ساخت بخصوص استفاده میشود. برای استفاده از ویژگی های اینترنت فیبری‌، باید زیر ساخت لازم و همچنین کابل فیبر نوری لازم را در منطقه خود تهیه کنید. یعنی برای انتخاب یک شرکت برتر مخابراتی در اقصی نقاط جهان تمام خدمات رسانی این شرکت ها اعم از فیبر و کابل را بررسی می نمایند.

جالب است بدانید طبق آخرین جامعه آماری و نظر سنجی  مطرح شده در سال 2020 اپراتور ترک سل به عنوان پرطرفدار ترین و کاربردی ترین اپراتور بین مردم ترکیه انتخاب شد در حالی که همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم قیمت خود سیم کارت و تعرفه ی خدمت رسانی این شرکت نسبت به سایر اپراتور ها اندکی گران تر بوده ولی با این همه ترکسل انتخاب اول شهروندان ترکی شناخته شد.

در این آمار گیری در سال 2020 دومین اپراتور مورد علاقه مردم  هم اپراتور نسبتا مطرح و دافون شناخته شد. این اپراتور به دلیل قیمت مناسب تر تعرفه های خود محبوبیت لازم را در بین مردم پیدا کرده است. از نکته های قابل توجه اپراتور های ترکی باید به این مورد هم اشاره کنیم که تمامی سیم کارت ها از هر نوع اپراتور را می شود هم به صورت قبضی و هم به صورت شارژی اسفاده نمود که قیمت بسته ها و تعرفه ها در هر دو مورد با یکدیگر اختلاف هایی را نیز دارند.

راجع به تهیه این سیم کارت ها باید بگوییم که تمامی افرادی که برای مسافرت و به شکل توریستی به این کشور آمده اید میتوانید با ارائه پاسپورت خود به راحتی سیمکارت مورد نظرتان را خریداری نمایید. تمامی سیم کارت ها در مدتی نزدیک به سه ماه از زمان فعال کردن قابل استفاده هستند و بعد از آن اگر قصد استفاده طولانی مدت را دارید باید برای جلوگیری از قطع شدن سیمکارت خود و با در دست داشتن کیملیک یا کارت اقامتتان به یکی از شعب شرکت مربوطه مراجعه نموده و سیمکارت خود را دائمی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا